Keskusta romahtanut

Keskustan kannatus romahtaa. Tuore gallup on julistettu kuin Lutherin teesit kirkon seinään. Perussuomalaiset nousee demarien rinnalle. Lapissa on uhattuna jo toinen paikka. Lapin Kansa kertoo missä mennään. Pieni piiri tuhoaa eduskuntavaalit jo etukäteen. Demarien toinen paikka on varmasti totta. Tuhannen taalan paikka. Viitalan opit tuottavat tulosta. Lapin esimerkki leviää.
1560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Juu - PerusSuomalaisten kannatus vain nousee vaaleja kohti .
PerusSuomalaiset nousee vielä + 20 % kannatukseen

Äänestä

Jos persut on pääministeripuolue, Suomi saadaan kuntoon.

Äänestä
  • Keskusta on nykyisin = VasemmistoKEPU ry .

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Keskusta on nykyisin = VasemmistoKEPU ry .

    Mahtipuolueen mahalasku
    Keskustan kannatus lähestyy pohjalukemia, ja omat keksivät sille monta isoa syytä. Puolueen pitäisi nyt päättää, mille kukkulalle se kuolee, sisäpiiristä sanotaan. Lapin lestadiolaisedustaja Lohi pilaa loput uudet bonukset. Persujen porukka nauraa. Demarit hihittää. Kokoomuksen suut on virneessä. Loppu onkin historiaa.

    Äänestä

Keskusta sahaa Lapissa Viitalan ja Kaisanlahden köörillä kannatuksensa poikki.

Äänestä

Maailmallakin näkyy kuinka äärivasrmmiston voke uskonto ja väest v. saa vastavoimat liikkeelle. Suomessa isl ,,saa tiota ta ja voke lahkoa edustaa sdp, vihvas, kesk ja kok vasemmistosiipi srkä rkp. Koko valtiovelkamme tulee sos mm kuluista joka nykyisin on reilu 10.miljardia joka vuosi.
Suomessa.käy kuten briteissä jossa halpatyö voima muuttaa väestörakenteen ja ajaa britit sohville sos turvalle. Seuraus on englantilaisen kulttuurin tuho ja väestön muutos srkä rikollisuuden kasvu.

Äänestä

Ihmeen pieni on PS kannatus. Luulisi että suomalaiset eivät halua kansallista itsemur ja rais nuorisoa ja isl valtaa, mutta näkyy haluavan. Kiina ja venäjä on melkein onnistunut romauttamaan eu n ja korkausliile alkaa olla myöhässä mistä seuraa sisällissodat ja ääriliikkeiden väliset mellakat.. vesemmisto eu jätti Trumpin yksin öjykuljetuksia suojaamaan ja valittaa Trumpille kalliista polttoaineesta aivan kuten syyttää suomessa Purraa . Vasemmistomediamme toimivat iran kiina venäjä akselin tukena. Ei ihme että nato tulee muuttumaan kun Usan pitäisi maksaa kaikki että olisi hyvä vasureille ja heidän sos turva elämiselle .

Äänestä

Persu probakandaa. Meinaako persut tehdä jytkyn???? Jos suomenkansa sen tekee on todettava, että suomalaiset on idiootteja.....

Äänestä
  • Lol. Sitä Jytkyä ei Keskusta enää tee. Lapin esimerkki on erinomainen. Kansan ääni vainnettu. Äänestys olisi ollut ehkä teille keput pelastus, orastava merkki muutoksesta. Nyt demarit kerää potin kun persut ei menesty Lapissa. Sara ilmiö on syöty. Olisi tullut Laura ilmiö. Torvinen olis vain tuonu vajaa tuhat ääntä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Lol. Sitä Jytkyä ei Keskusta enää tee. Lapin esimerkki on erinomainen. Kansan ääni vainnettu. Äänestys olisi ollut ehkä teille keput pelastus, orastava merkki muutoksesta. Nyt demarit kerää potin kun persut ei menesty Lapissa. Sara ilmiö on syöty. Olisi tullut Laura ilmiö. Torvinen olis vain tuonu vajaa tuhat ääntä.

    Kaiken takana on Kulmuni ja sen Avustaja Janne Kaisanlahti. Pelaavat Merilapin pussiin. Sodankylän avulla. Siellä kolme ehdokasta. Poromiehet Kulmunin apuna.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Lol. Sitä Jytkyä ei Keskusta enää tee. Lapin esimerkki on erinomainen. Kansan ääni vainnettu. Äänestys olisi ollut ehkä teille keput pelastus, orastava merkki muutoksesta. Nyt demarit kerää potin kun persut ei menesty Lapissa. Sara ilmiö on syöty. Olisi tullut Laura ilmiö. Torvinen olis vain tuonu vajaa tuhat ääntä.

    Totta. Muutamalla kepuvaikuttajalla on painava peukalo, niin raskas, että saa jopa laittoman toiminnan menemään läpi.

    En usko Lauran läpimenoon, nuo selkkaukset vieneet jo mainetta alaspäin ja Torvista en itse hyväksy edes ehdokkaaksi, niin monessa puolueessa jo sählännyt, että tietääkö itsekään millaisia asioita ajaa kansalaisten hyväksi. Taitaa Torvisella olla vallanhimo ja oma etu päällimäisenä.

    Äänestä

Näinhän se Kepu sahaa omaa oksaansa, vain Ranualla enää äänestetään kepuleita.

Äänestä

dfsdf

Äänestä

Kepulla ei ole ollut enää pitkään aikaan omaa politiikkaa. Ovat antautuneet kokoomukselle. Siksi ei ole mitään sanottavaakaan, ovat hiljaa, keskittyvät hyväpalkkaisiin hommiinsa Brysselissä ja eduskunnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Keskustan kannatus romahtaa. Tuore gallup on julistettu kuin Lutherin teesit kirkon seinään. Perussuomalaiset nousee demarien rinnalle. Lapissa on uhattuna jo toinen paikka. Lapin Kansa kertoo missä mennään. Pieni piiri tuhoaa eduskuntavaalit jo etukäteen. Demarien toinen paikka on varmasti totta. Tuhannen taalan paikka. Viitalan opit tuottavat tulosta. Lapin esimerkki leviää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu