Näin syksyn pimetessä ei ole mukavaa olla yksin. Jos ei halua olla yksin, pitää lähteä yökerhoon juomaan viinaa. Säännöllinen juominen yökerhossa on välttämätön ensiaskel siihen että voi löytää naisseuraa.
Me viinamiehet olemme juoneet viinaa ja näin syksyisin naisseuraa riittää. Raittiit miehet ovat syksyn yksin kotonaan.
t. viinamies
Me viinamiehet olemme juoneet viinaa ja näin syksyisin naisseuraa riittää. Raittiit miehet ovat syksyn yksin kotonaan.
t. viinamies
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eli nysväät kännyllä liirunlaarumia sinkut palstalle kotoasi?
Ai, mä taas tykkään nimenomaan olla pimeät ja kalsat jaksot vuodesta yksin. Ne jaksot, kun olen kipeimmillään ja jäykimmillään, ei oikein irtoa silloin ylimääräistä energiaa enää muille ihmisille. Hyvä kun saa itsensä kanssa oltua ja selvittyä vaikean jakson yli. Se on oikeasti rajua uupumusta ja kipuja pitkin kehoa 24/7.
Siitä on kaikki ylimääräinen henkinen ja fyysinen kuorma tiputettava pois tai ei selviä. Tätähän ei moni meinaa millään ymmärtää, kun itse ovat aina enimmäkseen ok.