Ylitornio rakennusvalvonta

On hyvä asia että saadaan oma rakennustarkastaja että asiat etenee. Ei se kunnanjohtaja ole halpa Ylitorniolla eikä se muutako hoitaa omia asioita kunnan laskuun että niin eugeni
3164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Me ei tarvita omaa rakennustarkastajaa, paljon kalliimpaa kunnalle.

Äänestä
  • Kyllä pittää olla oma tarkastaja. Ei nykysille viehraile uskala etes tarjota lahjuksia ne saattava olla niin tosikoita että käryttävät.

    Äänestä

Alkokin pääsee uuteen nousuun kun pulloja haetaan lupia vastaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On hyvä asia että saadaan oma rakennustarkastaja että asiat etenee. Ei se kunnanjohtaja ole halpa Ylitorniolla eikä se muutako hoitaa omia asioita kunnan laskuun että niin eugeni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu