Uusi kieltolaki tupakoitsijoille on erittäin tervetullut. Kiitos tästä. Olen aikoinaan ollut kova tupakoimaan ja heitin moisen pois, koska se ei ole terveellistä, vie paljon rahaa ja haisin pahalle. Tupakoivat ihmiset haisee tuhkikselle. Tupakka on hermomyrkky. Aiheuttaa riippuvuuden hyvin nopeasti. Tupakoivat ihmiset nyt naukuvat kuin pikkukakarat, kun joutuvat menemään tupakalle niille osoitetuille paikoille. He nousevat, että naapurit kyttää. Ei voisi vähempää kiinnostaa, kuka siellä tupakka paikalla notkuu. Tupakoikaa ihan rauhassa. Mutta muistakaa, että taloyhtiöissä on hiljaisuus klo 22-7. Toistuva, häiritsevä käytös aiheuttaa sen, että asukas voi saada varoituksia, jonka jälkeen hänet tullaan irtisanomaan asunnosta. Kyllä siitä tupakasta eroon pääsee ja uskokaa vain, elämä on paljon mukavampaa ilman sitä pahalle haisevaa tupakkaa ja hermotkin lepää.
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
piä kuule mölyt mahassa .. läski
- Anonyymi00002
Wow! Kirjoittaja puhuu asiaa. Oletan sun olevan tupakoitsija. Mänööko hermo. Hermomyrkky sen aiheuttaa. Tuhoat aivosi. Haluat haista tuhkakupille.
- Anonyymi00003
Tupakointi kiellettävä kaikkien kerrostalojen parvekkeilla!
- Anonyymi00004
Vihdoinkin taloyhtiöt voivat kieltää tupakoinnin asunnossa 3/4 enemmistön päätöksellä. Ei tarvita enää pitkää prosessia kaupungin tai kunnan kanssa, vaan kiinteistön omistaja voi kieltää asunnossa tupakoinnin.
Taloyhtiössämme asuu jäärä, jolla on tsaarin aikainen asenne. Ei suostunut lopettamaan käryttämistä asunnossaan, jossa asuu vaimonsa kanssa, joka on joutunut sietämään moista käryttämistä, mutta miksi on suostunut??? Liian nynny, niinpä. Passiivinen tupakointi on jopa tuhoisampaa kuin itse tupakointi. Näin sanoo lääketiede.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3561438Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79987Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.84905Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10568- 30567
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459