Pitkämäki heittää parhaat heittonsa yleensä 4-5 heitolla
MM-kisoissa on kuitenkin heitettävä 3 ensimmäisellä heitolla niin pitkälle että pääsee 3 viimeiselle kierrokselle
On vaara että Pitkämäki ei saa riittävän pitkää heittoa 3 ensimmäisellä heitolla
MM-kisoissa on kuitenkin heitettävä 3 ensimmäisellä heitolla niin pitkälle että pääsee 3 viimeiselle kierrokselle
On vaara että Pitkämäki ei saa riittävän pitkää heittoa 3 ensimmäisellä heitolla
Vastaukset 6
Vanhimmat
sinne kolmelle viimeiselle pääse kuusi parasta, vai miten se nyt menee?? Luulisi, että vikoille kierroksille pääsyyn riittää jo joku kasikymppinen ja kyllä Pitkämäki sen viskaa.
Kolmelle viimeiselle kierrokselle pääsee loppukilpailun kahdeksan parasta. Oliskohan tuommoinen 83 metrinen riittävä kahdeksan joukkoon?
Pudota sulje suusi ku et ymmärrä asiasta mitään
viimeksi nauraa.Toivon kuitnkin ettei minun tarvitse nauraa vaan Pitkämäki selviää kolmelle viimeiselle heittokierrokselle
nyt tässä hommassa unohdetaan kokonaan se kovin kilpailu: karsinta finaaliin eli 12:n joukkoon.
Karsinta ja kisan 3 ensimmäistä kierrosta ei ole helppoja. Stadion on hankala paikka heittää. Mutta Teron tämän hetkinen taso on niin korkealla, että enpä usko, että noista asioista tarvitsee liiemmin huolehtia.
Toivottavasti olosuhteet stadionilla on vaan kaikille tasapuoliset, mitali tulee varmasti ja kultaa todennäköisesti...
Tsemppiä vaan Terolle!