En ole ruma, olen ujo. Kohdallani se on aivan sama. Tunnen itseni huonoksi, rumaksi ja typeräksi. Naisen tullessa juttelemaan punastun, "menen lukkoon". En saa milloinkaan sanotuksi asioita, joita haluaisin. Haluaisin jutella niitä näitä, pyytää tätä ulos tai kävelylle. Jään taas yksin yöhön, varjoon. Milloinkahan totun ajatukseen, että tulen koko elämäni olemaan yksin...
Ujo mies=Turha mies?
Ujo miekkonen
91022
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Et ole ainoa, jolla on sama ongelma. Olen tosiaan ulkoisesti melko hyvännäköinen..ikää parikymmentä, mutta en yksinkertaisesti osaa jutella kenenkään miespuolisen kanssa...monesti on minulle tultu juttelemaan, mutta ovat sitten lähteneet pois kun en mitään sanottavaa ole keksinyt!
Mielestäni myös ujot miehet ei ole mitenkään tyhmiä tai turhia..usein olen huomannut asian olevan aivan päinvastoin..:) Mutta hankala vaan tutustua näihin ujoihin miehiin, kun on ujo itsekin..tämä on tosiaan aika pulmallinen juttu..!
Mutta hyvää jatkoa sulle!
Sain tutustuttua yhteen ujoon söpöön kiltsiin johon olin ihastunut.
Ihme ja kumma sorkin hänen emailinsa netistä ja löytyi.
Se on vaan kumma tämä sosiaalinen hiljainen luonne. Paljon joutuu kuuntelemaan muiden papupatojen tyhjän puhumista. Hiljaa ollessa sen kuulee aina :) tosin se on rasittavaa.
Puhu älä muuta kuin asiaa.
Näin sen kuuluisi olla. Hiljaiset ihmiset ovat usein juuri hirveän kivoja ja he uskaltavat seisoa sanojensa takana. Kun taas ne suurimmat mölösuu egoistit puhua mölöttävät jatkuvasti viimeiseenkin hengenvetoon asti ja taas aloittavat sen sanasirkuksen.
T. Teemu
Samaten voisin sanoa itsestäni. Ulkonäössä ei pitäisi olla kauheasti vikaa. Todella turhauttavaa se on. Jumalaton paradoksi. Enpä saa minäkään sanotuksi sitä, mitä haluaisin, ainakaan kovin nopeasti. Sitten sitä vetäytyy vaan enempi kuoreensa, pakenee... alkaa inhottaa koko kohtaamistilanne. Ja kuitenkin, en haluaisi mitään enemmän kuin tutustua mukavaan naiseen. Joku voi ihmetellä, että onpas ongelma tuokin... nössö varmaan... mutta näin se vaan menee. Kun on ihmiset erilaisia. Perkele.
Ajatelkaas kun ulkonäössä on vikaa elikkä kaikki kaulasta ylöspäin pitäisi olla uutta. Koko ikäni olen kärsinyt juuri tästä perkeleen ulkonäöstäni.
Monet kyselee että miksi ihmeessä sulla ei ole vielä naista??? Kyllä he sen tietävät itsekkin minkä takia näin asiat ovat. Kunhan vain kysyvät ärsyttääkseen tai sitten ehkä haluavat tahalleen lyödä vielä enemmän maahan mitä jo on. Saatana!!!
Ikävä kyllä olen omasta mielestäni täysin perseestä kasvoiltani. Se vituttaa armottomasti sillä ikävä kyllä jopa minullakin on haluja vastakkaiseen sukupuoleen. Jos esim alan puhumaankin naisasioista niin mua katotaan kuin jotain saatanan sirkusfriikkiä ja ajatellaan että mitähän tuokin tuossa haluaa naisista ja mitä se yleensä puhuu niistä. Ei saatana!!!!!
Voin kyllä sanoo että toiset ihmiset ei voi käsittää tällaista ongelmaa niin hyvin kuin itse ongelman kärsijä. Niiden on turha puhua mistään ja varsinkaan alkaa antamaan neuvoja. Tiedän että ne neuvot on syvältä suosta tai ehkä vielä sieltä syvemmältä minne ei aurinkokaan paista.
Minä en ole mikään paha äijä vaikka ulkonäkö toista ehkä sanookin.
Naisten kanssa olen puhunut paljonkin mutta mua katotaan aina kuin jotain saatanan outoa kulkijaa.
Ei kaikki näin tee vaan on joukossa oikein mukaviakin ihmisiä. He jopa hymyilevätkin mulle.
Niitä ihmisiä on valitettavasti liian harvassa. Ikävä kyllä.
tai oikeestaan kysymättä. Eikös munlaiset miehet sais viedä tuonne vaikka sotatantereille raivaamaan vaikka miinoja??? Kun miina löytyis nii hyvä työ olis tehty ja siinä samalla räjähtäis ite kappaleiks. Mielellään atomeiksi ettei vaan kukaan enää näkis tällaista surkimusta saatana!!!!! Siinähän sais samalla kylän koiratkin jotai syötävää nälkäänsä.
Joo miinanpolkijoiksi vaan. eihän tuollaisilla mitään tee...
tai leikkaa paperipussiin silmänreiät ja vedä päähän. Sitten piirrät vielä oikein leveän hymysuun siihen pussiin. On se kumma jos ei ala pesää tuleen.
yliarvostettu limaloota. ja mitä väliä sillä vaik o ruma??? onpahan tilaa vielä yhdelle. heheeee!!!!
Voi kun löytyisin 45 ujo mies, täällä olisi ujo nainen.
Et sinä olisi kiinnostunut vanhemmasta naisesta.
Mitä kuuluu ap? Oletko vieläkin atm?