...ja se tuntuu niin mahtavalta...romaantiselta ja puhtaalta ilman ilkeyttä ja suoraa "panoa"! Sovimme toisillemme niin monissa asioissa ja edessämme on meidän ensimmäinen treffi!!!
Haluan sitä kovasti!
Onko kellään samaa kokemust, mihin se päättyy?
Haluan sitä kovasti!
Onko kellään samaa kokemust, mihin se päättyy?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eihän sitä koskaan voi tietää miten tapaaminen päättyy, koska aina on jonkunlainen ennakkokäsitys toisesta..
Itselläni kävi hyvä tuuri ja löysin chatin kautta muruni, ensimmäinen puoli vuotta käytettiin chatissa ja puhelimessa, mutta sitten kun tavattiin se oli juuri niin ihanaa, kuin oli kuviteltukin ja paranee joka tapaamisella. Edelleen puhutaan päivittäin puhelimessa tuntikausia, kun tapaamiset on aika harvassa jo välimatkankin takia..
Tottakai eka tapaaminen oli aika kankea, kun tiesi toisesta paljon, muttei kuitenkaan mitään.. Ainahan on mahdollista, etä toinen on vetänyt jotain ihmeen roolia koko ajan.
Mutta jokatapauksessa onnea sinulle ja toivottavasti sinulla on yhtä paljon onnea kuin minulla, tai vielä enemmän ja kultasi on vapaa!!!
Jos miehesi ei ole vapaa,älä laske hänen varaan yhtään mitään.Liian monta kertaa olen kuullut varatuista kavereista,jotka kusettavat tytön höppänöitä.On itselläkin ollut suhde nettimieheen joka varattu ihan rehellisesti,mutta siitä ei seuraa kuin ongelmia.Usko minua.
Ainahan se vaara on olemassa, mutta kuitenkin jaksan uskoa, että hyvin menee.. Vaikken koskaan muruani omaksi saisikaan, enkä tiedä haluaisinko edes, tiedänhän mitä hän on...
Koskaan ei olla edes hänen eroamisesta puhuttu.. Hän on auttanut minua oman eroni läpi käymisessä, lähinnä kuuntelemalla, tukemalla sekä olemalla ystäväni. Jos hänellä tulee ero eteen olen valmis tukemaan häntä mutta jos ei, olen silti tukena. Sitä vartenhan ystävät ovat.. Koko ajan kuitenkin elän omaa elämääni ja tutustun uusiin ihmisiin, eihän sitä koskaan mitä vastaan tulee..
No, siinä voi käydä hyvin tai huonosti. Jos olette molemmat olleet rehellisiä ja heittäneet roolit nurkkaan, on kaikki mahdollisuudet alkaa hyvä, toimiva suhde.
Minä tutustuin sulhaseeni netin kautta. Molemmat olimme läpikäyneet eron ja muutenkin elämäntilanteemme oli samankaltainen.
Kirjoittelimme pitkiä posteja ja tutustuimme toisiimme ja toistemme ajatuksiin.
Sitten vaihdettiin puhelinnumeroita ja pian tehtiin treffit. Eikä petytty kumpikaan, kyllä toinen oli tullut jo hyvinkin tutuksi.
Seurustelu kasvatti puhelin- ja bensalaskuja siihen malliin, että päätimme muuttaa yhteen.
Nyt ollaan sitten onnellisesti kihloissa ja yhteinen tulevaisuus on edessä.
Mutta varoituksen sana; älä odota liikoja äläkä pety hirveästi, jos uusi ystäväsi ei olekaan ihan sitä mitä odotit.
Jos siitä ei mitään parisuhdetta tulekaan, olethan ainakin löytänyt ihmisen, jonka kanssa keskustella ja vaihtaa ajatuksia.
Onnea!
Nimimerkistäsi päätellen olet äiti..Missä lapsen isä on..? oletko hänen kanssaan vielä parisuhteessa..? Älä nostata liikoja toiveita nettituttuusi, varsinkaan siinä mielessä että rakastutte ja menette naimisiin jne.
Minulla on kaksi kokemusta, molemmat hyviä omalla tavallaan.
ensinmäinen oli aivan ihana juttelimme chatissa & puhelimissa usein ja paljon "laskusita huomasi" vähän yli puolen vuoden ajan, ja enne ensi tapaamistamme me tai ainakin hän oli aivan varma että meistä tulisi jotain ym. no se tapaaminen meni hyvin jokseenkin vaikka olo oli vähän outo niin kun joku jo aikaisemmin sano sitä tietää toisesta kaiken vaikkei mitään tiedäkkään. tästä ei tullut mitään olemme vielä jonkun verran yhteydessä mailaamme tai jotain mutta todella harvoin.
sitten tämä toinen, juttelimme chatissa muutaman kerran kun jo sovimme leffaan menosta, lähinnä sen takia kun hän taas oli juuri eronnut ja halusi puhua siitä jollekkin ja leffaan mentiin kun molemmat halusi nähdä kyseisen leffan, ja ihan kaveri hauskaa piti mennä vittelemään ja tietenkin kuuntelemaan.. mutta tapasimme ja kun olin tapani mukaan myöhässä jouduimme suoraa päätä menemään lefaa katsomaan sen ihmeempiä jutteluita, lefasta ulos kävellessä olimme jo käsi kädessä, jossain vaiheessa iltaa jo halasimme ja aivan enne kun erosimme suutelimme, ilta venyi rattoisasti aamu neljään asti.. tällä hetkellä me seurustelemme ja olemme menossa kihloihin.
joten sitä lähinnä tarkoitan että sitä ei pakosti ole tulossa mitä voi toivoa ja koskaan ei voi tiätää mitä todellisuudessa vastaan tulee. mutta toivottavasti kaikke menee hyvin eikä mitään suuria pettymyksiä tule sillä sitä en toivo kellekään!
Tapasin nykyisen jätkäni chatissa...noin kolme vuotta sitten, ja olemme vieläkin yhdessä. Kyllä niistä voi oikeesti löytää ehkä jopa "sen oikean".
no, minun nykyisen mieheni tapasin chatissa. alusta alkaen tiesin, etta se tulisi olemaan vakavaa, samoin tiesi mieheni. en nyt jaksa kertoa koko tarinaa...
mutta varaudu kuitenkin siihen, ettei se henkilo ole valttamatta aivan sellainen kuin kuvittelit. niin kavi minulle eraan toisen kanssa kolmisen vuotta sitten. tai no, en edes tuntenut koko tyyppia (en siis ollut hanen kaverinsa), mutta han tuntui olevan ok chatissa. no, sovimme tekevamme treffit ja mita tekisimme. han sanoi etta voitaisiin menna syomaan, leffaan tms. han myos kehui itseaan hyvannakoiseksi (mm. pitkat ripset), joten ajattelin sen tietty olevan plussaa.
no, mina sitten tapasin hanet, ja en todellakaan ollut otettu hanen ulkonaostaan. aivan tavallisen tallaajan nakoinen heppu! ja mita hanen ripsiinsa tulee, ne kylla olivat pitkat, mutta sojottivat suoraan alaspain! ne olivat kuin verhot silmien edessa! :/ no, me sitten vain ajelimme ympari kaupunkia, eika mitaan muuta. emme menneet syomaan, emme minnekaan! eli siina tama "komea" "herrasmies"!
olen nahnyt ja jutellut hanet kanssa chatissa sen jalkeen, mutta olen kayttanyt eri nimea, enka ole paljastanut itseani hanelle, ettei han tunnistaisi minua. tama sen takia, etta saisin selville mita han muille kertoo itsestaan. han kertoo samat asiat kaikille! mm. "olen komea ja minulla on kauniit silmaripset yms"... pah!