Niin eli kokemuksia noiden pillereiden vaihdosta?en kaipaa mitään kauhutarinoita vaan ihan todenmukaisia juttuja kiitos! Asiaa nimittäin tässä harkitsen..
DianeNovasta Yasmineen??
kokemuksia?
4708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä mitään kauhutarinoita? Eikai siitä nyt vois mitään kauhua keksiä? siitä vain vaihtamaan. Mä olin ainakin kamalan tyytyväinen. Söin ensin Mercilonia->päänsärky. Diane Nova->Päänsärky. Iho-ongelmiin kyllä auttoi,mut paino NOOOOUSI... ->Yasmin. Erittäin tyytyväinen. Iho pysynyt kunnossa, ei sivuvaikutuksia sen suuremmin. Paino ennallaan, mieliala kohdallaan. Käyttänyt oon nyt noin 3v=) Hyvät on.
kuulostaa ihan hyvältä. ajattelin vaan kun yleensä alkaa aina kuulua että "sain sitä ja tätä ja välivuotoja ja mieliala heitti ja blaablaa" että olisko kellään mitään positiivista kerrottavaa. pitääpä sitten varmaankin vaihtaa!
Mä aloin joku aika sitten syödä Yasmineja, ja pakko mun on sanoo, et mulle ne aiheutti välivuotoja. Ei oikeestaan mitään muuta negatiivista, menkkakivut ja niihin liittyvä rintojen arkuus helpottu, paino ei oo noussu ja ihokin on ehkä hiukkasen parempi kun ennen. Käsittääkseni noi välivuodotkin loppuu suht nopeesti, eikä ne mua ainakaan hirveesti häirinneet.
Pakko sanoa että tuo pillereiden vaihto on ollut elämäni paras asia. Mercilon pillereitä söin kolme vuotta ja painoa tuli lisää useita kiloja. Puoli vuotta sitten vaihdoin pillerit Yasmin merkkisiin ja paino pudonnut 12kg! Mahtava tunne, voi vain ihmetellä miten iso ero pillerimerkeillä on. Yasminit ei ole aiheuttaneet mitään oireita, hyväksi on todettu!