Pelkäänkö turhaan?

En uskalla mennä baareihin ja etsiä itselle seksi/seurustelu kumppaneita, kun pelkään naisten reaktiota nähdessään, että mulla on sisäänpainunut rintalasta. Rintalihasten välillä on todella iso kuoppa. Olen yrittänyt aloittaa rintalihasten kasvattamisen, mutta ei oikein usko meinaa riittää.

Naiset, mitä ajattelette jos miehen riisuuntuessa hänellä näkyykin kuoppa rintakehässä? Tämän tyyppinen, ehkä hieman matalampi, mutta leveämpi: http://www.pediatricsurgeons.com/images/before.jpg
91779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

aiwan turhaan pelkäät.

Äänestä

ihan turhaa pelkosi on,ei mua ainakaan haittaisi.

Äänestä

Ei tuollainen 'vika' ketään normaalia ihmistä pelota pois. Vaikuttaa siltä, että olet kehittänyt siitä itsellesi jonkinmoisen tekosyyn olla lähestymättä naisia. Pelkäät ehkä, että sinut muuten torjutaan.
Semmoista pelkää moni muukin. Minäkin.

Äänestä

Ittelläni on normaali rintakehä ja muutenkin oon suht sopusuhtanen. Tosin lyhyt jätkä. Kynnys on aina suuri mennä jutteleen, oli kyseessä minkänäköinen jätkä tahansa. Lähinnä ne naiset vaativat mieheltä pituutta. Mutta olen huomannut, että loppujen lopuksi se on itsevarmuus, mikä puhuttelee. Kun on tarpeeks monta pakkia saanut, sitä alkaa suhtautuun tilanteisiin rennommin. Turpiinsaanti karaistaa ja sit kun sitä vähiten odottaa, joutuu suorittamaan lihallisia aistinautintoja jollekulle. Tsemppiä.

Äänestä

kai tuollainen pieni painauma haittaa ketään? Ei minua ainakaan haittaisi, ei tosiaankaan!

Parempi pieni painauma rintalihasten välissä kuin iso pullottava kaljamaha. Kukapa meistä on täydellinen, lähes kaikilla naisillakin on tissit eri paria...

Äänestä

En nyt usko, että kukaan juoksee karkuun nähdessään tuon! Kaikilla meillä on jossain jotain ylimääräistä tai alimääräistä tai ihossa liikaa näppyjä tai jotain. Ikinä en ole nähnyt miestä tai naista jolla olisi ollut täysin virheetön vartalo, myös iho mukaan lukien.

Äänestä

Toi on oikeestaan aika käytännöllinen. Voi kaataa siihen vaikka suolapähkinöitä, makailla sängyllä ja katsoa leffaa. Ei sit tarvii pestä kulhoa, riittää kun käy suihkus! :)

Äänestä

No onpas tosi kauheeta. Mua ainakaan ei vois vähempää kiinnostaa tollanen, jos muuten ois ihana mies :)

Äänestä

Hyvä tietää, etten ole ainoa tässä "ongelmassa", itselläni on myös samantyylinen kuoppa rintakehässä, mutta se on mielestäni epäsynmetrisempi, eli vasemmalla puolella rintakehää.. Eli sydämmen kohdalla painautunut alas. Mitään ruumillista rasitusta tai hengitysvaikeuksia tästä kuitenkaan itselleni ole, mutta kovasti se tuppaa huolestuttaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelkäänkö turhaan? kirjoitti:

En uskalla mennä baareihin ja etsiä itselle seksi/seurustelu kumppaneita, kun pelkään naisten reaktiota nähdessään, että mulla on sisäänpainunut rintalasta. Rintalihasten välillä on todella iso kuoppa. Olen yrittänyt aloittaa rintalihasten kasvattamisen, mutta ei oikein usko meinaa riittää.

Naiset, mitä ajattelette jos miehen riisuuntuessa hänellä näkyykin kuoppa rintakehässä? Tämän tyyppinen, ehkä hieman matalampi, mutta leveämpi: http://www.pediatricsurgeons.com/images/before.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu