Stam1na

Koira

Mielestani Stam1nan tekele on ehka parasta kotimaista metallia vuosiin. Soiton energisyys ja sanoituksien ideat ovat jotain mita Suomi-metalli on kaivannut vuosia.

7

972

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Guru.m.-88

      Mutta ällös unhoita Mokomaa.

    • totta puhutte

      Minäkin yllätyin positiivisesti Stam1nan levystä, mutta mielestäni livekeikoilleen bändi ei tuo mitään uutta. Eli kuulostaa levyllä paremmalta!

      • Paha arkkitehti

        Livenä Stam1na ei ehkä tarjoa mitään uutta. On taju lähtenyt muidenkin bändien keikalla, mutta Stam1na on silti livenä paras mitä olen nähnyt.


    • Nimetön

      Stam1nan musiikki on kyllä ihan parasta.

      • eyeless666

        Kyllä stam1na oli aika uskomattoman energinen livenä, ja kokoajan ne jaksaa höpistä loirista.........


    • murmeli

      kyllä!oli todellakin paras depyytti mitä tuli!levyllä loistava mutta paremmin toimii livenä!oma mielipiteeni.stam1na sopi hyvin tuohon suomimetallin uuteen aaltoon ja pystyy ennen kaikkea tarjoamaan jotain uutta ja omaa.tr&tn ku on jo kuopattu (onnex),mokoma jo liian tuttu bändi ihan alku ajoista lähtien,kt ihan pas#aa ja kohta heittää nikkikset eli ei ole enään annettavaa..viikate vaan jaksaa mennä ja hyvä vaan.mutta mielipiteitä on niin paljon kun on kirjoittajiakin..ja tässä omani

    • Anonyymi00007

      Siinähän ne on Mokoma,Stam1na ja Turmion Kätilöt..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1610
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      832
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      129
      581
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      60
      502
    Aihe