Cooperista.

Millainen tulos olisi hyvä 15v. tytölle, juoksee n. 4 km lenkin joka toinen päivä n. aikaan 20-30min.
2427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No, jos juoksisit cooperin samaa tahtia kuin ton neljän kilometrin lenkin pääsisit todennäköisesti johonkin 1900-2000m paikkeille. Mutta tietenkin jaksat juosta kovemmin 12 minuutin testissä, kuin keskimäärin 25 minuutin lenkillä joten tohon n. 2000 metriin vois lisätä muutaman sadan metrin.
Elikkä semmonen 2000-2500 metrin haarukka on aika todennäköinen ja hyvä tulos 15 vuotiaalle tytölle, joka harrastaa urheilua. Ja pitääpi lisätä että ei vähäisempi tulos oikeastaan huono ole, mutta sulla nyt on aika helppo tohon tulokseen juosta.
Tulos ei ehkä ole ensinmäisellä kerralla mieluinen joten sitä voi harjoitella muun harjoittelun ohella.

Äänestä
  • Koitin juosta sen 12 min. kylätiellä, missä juoksen lenkitkin, ja 2060m pääsin, eli radalla ilmasta riippuen varmasti paremmin. Harjoittelemaan aion mennä vielä radallekkin, samoin tavallista lenkkiä plus muuta harjoittelua ennen testiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juoksee kirjoitti:

Millainen tulos olisi hyvä 15v. tytölle, juoksee n. 4 km lenkin joka toinen päivä n. aikaan 20-30min.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu