Eipä Timo päässyt finaaliin. Mikä lie syynä.
Tompuri epäonnistui
voivoi
11932
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
..miestä hiilostettiin päättömistä syytöksistä päiväkausia ja siitä huolimatta tuloskunto laski. Kylle kaikki, jotka häntä douppariksi nimesivät tarkoittivat vain motivoida Tompuria pidempiin kaariin. Miten siinä nyt näin pääsi käymään.
Niin, Tompuri ja tiisanoja tais olla ne veijarit, jotka jäi silloin Ranskan tullissa kiinni doping-aineiden tuonnista kiinnijääneinä... ja nyt tämä valmentaja juttu! Ei ollenkaan epäilyttävää!!:)
Sanopa minulle milloin Tompuri tai Tiisanoja jäivät kiinni dopingin KÄYTÖSTÄ. Miehiä on testattu aivan varmasti, eikä mitään ole tainnut löytyä?
Tämän palstan käyttäjät vetävät heti omia johtopäätöksiään, tai pikemminkin uskovat sokeasti, mitä lehdissä kerrotaan.
Mitä jos Tero Pitkämäen laukusta löytyy astmapiippu ja buranaa? Hyökätään kimppuun ja autetaan sillätavoin entistäkin pidempiin kaariin. Jos ei kunnon syyllistäminen ja vainoharhaisuus auta urheilijaa ennätyksiin, niin mikä sitten?
Mattilalta löytyneen kasvuhormonin käyttöä ei pysty vielä testeillä paljastamaan.
Ei kenenkään mahdollista käyttöä.
Ei ainakaan testata.
ei hätää eikä paloa ku sössii.
Niinhän se on, kisoissa on reilusti yli 1000 ihmistä, joita ei tulla testaamaan... pitäisiköhän ihan varmuuden vuoksi diskata kaikki, ettei vain sattuisi joku karttelemaan testausta?
osallistujat.sillo ei oo epäselvyyttä.tosin sit ois nuhaa sun muuta haavaa sormessa.. itikka pisti..
Niin, ottakaamme 1900 näytettä ja tutkikaamme ne tuosta vaan... Jo pelkkien mitalistien testien varmojen tuloksien saaminen kestää viikkoja, kuukausiakin. Jos kaikkien urheilijoiden näytteet tutkittaisiin, ei tulosten saantiin riittäisi olympiadikaan.
Se voi olla hankalaa, mutta on mahdollista, että urheilijaa voi uskoa. On se ainakin toivottavampaa, kuin syylliseksi leimaaminen ilman kunnon todisteita.
Niin minä menettelen, mutta minä olenkin niin loistava ihminen...
Ota yhteys Mattilaan niin tulokset paranevat.
Nelosen urheilussa tänään...
Toimittaja: "Vieläkö harkitset oikeusjutun nostamista?"
Tompuri: "Vittu lopeta jo toi lässytys!"
Asiaa... Tai sitten ei. Joka tapauksessa Tompurista kuoriutui taas esiin se surullisenkuuluisa umpijuntin suomalaisheittäjän arkkityyppi.