Mageet avajaiset..

Voiko tyylikkäämmin showta lopettaa ku sibeliuksen finlandiaan. Siinä kalpenee kaikenmaailman ulkomaanpellet ku laitetaan sibbee lautaselle. Ihan tuli tippa linssiin ku katseli ton lopun.
101384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

..Toi oli varmaan läppä?

Äänestä
  • Onko sinulle " sami " Sibeliuksen Finlandia läppä!?

    Saarioisen valmispizza on läppä mutta EI Finlandia.

    Äänestä

  • Suomalainen Mies -78 kirjoitti:

    Onko sinulle " sami " Sibeliuksen Finlandia läppä!?

    Saarioisen valmispizza on läppä mutta EI Finlandia.

    Finlandia on Finlandia

    Äänestä

Mulle kanssa kun alko se kuoro laulamaan.. hienoa!

Äänestä

ton kaiken paskan jälkeen oli melkein häpäisy soittaa finlandia!! sä et vissiin alkua nähnykkään???

Äänestä

päin katsottuna esitys oli aika isänmaallinen, juuri tuo loppuhuipentuma sai ihan muistuttamaan Hitlerin aikaisia Berliinin olympialaisia. Hui...

Äänestä

Empä nähnyt avajaisia, mutta kisoja tehdään suurelle yleisölle, joten lopuksi olisi kannattanut valita joku kuuluisa ulkomainen esiintyjä, eikä mitään finlandiaa, kun suomesta noita kuuluisuuksia ei ole, mitkä sopisi tuommosiin tilaisuuksiin, him, rasmus jne..

Äänestä
  • ...olla vähän tietoa, sillä Sibelius on kyllä tunnetuimpia suomalaisia maailmassa.

    Äänestä

Finlandia on yksinkertaisesti upea, ja kuoro-osuus esitettiin eilen avajaisissa hienosti.
Aina Sibeliuksen sävellyksiä kuunnellessani ihmettelen, miten joku on voinut säveltää jotain niin hienoa?
Miinukset siitä, että sekä stadionin juontaja että TV-juontajat puhuivat kappaleen alun päälle.

Äänestä

Juu itku tuli minultakin. Hyvä kun loppu avajaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


petexi kirjoitti:

Voiko tyylikkäämmin showta lopettaa ku sibeliuksen finlandiaan. Siinä kalpenee kaikenmaailman ulkomaanpellet ku laitetaan sibbee lautaselle. Ihan tuli tippa linssiin ku katseli ton lopun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu