maastopyörä

ois tarkotus saada maastopyörä lähinnä talvella ajeluun. ajo on kuntoilua, sladittelua, ei ihan syvimmässä juurakossa ajoa mutta kuitenkin vauhdikkaita polkuja ja vaihtelevaa maastoa..

eli deoren vaihteet varmaan ihan hyvät?

ja etujouset tulisi olla öljyvaimennetut, jotta toimivat pakkasessa?

riittääkö 700-800 euroa?
1326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voihan tuo summa riittääkin, kun pyörän valinnan tekee hyvin huolella ja ostaa pyörän vasta alkutalvesta, jolloin hinnasta saa reilummin alennusta. Muuten pelaisin kyllä varman päälle ja varaisin satasen tai kaksi enemmän, jolloin hyvän rungon lisäksi tulisi hyvät komponentit ja kohtuullinen joustohaarukka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukkelipukkeli kirjoitti:

ois tarkotus saada maastopyörä lähinnä talvella ajeluun. ajo on kuntoilua, sladittelua, ei ihan syvimmässä juurakossa ajoa mutta kuitenkin vauhdikkaita polkuja ja vaihtelevaa maastoa..

eli deoren vaihteet varmaan ihan hyvät?

ja etujouset tulisi olla öljyvaimennetut, jotta toimivat pakkasessa?

riittääkö 700-800 euroa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu