Veikkaanpa,et N.G oli aikasen tosissaan Björklundin kanssa. Jompikumpi tytöistä lipsautti tiedon poikakaverista, joka oli intissä. Björklund ei ollut suosiollinen Nilssille ja tämä sai mustasukkaisuuksissaan raivarin muiden nauraessa tälle.
Vammat eivät olleet niin pahoja kuin kuvaili myöhemmin, joten on käynyt piilottamassa kengät ym.säikähdettyään mitä tuli tehtyä. Sen jälkeen levittäytynyt teltan päälle näyttelemään tajutonta. Silminnäkijät olivat kuvailleet Nilsin eri asennoissa teltan päällä. Kukapa jaksaisi helteessä huonossa/samassa asennossa maata pitkiä aikojs kerrallaan??
Videokuulustelussa kumman rauhallinen, vaikka pidätettynä?
Bodom teoria tytön näkökulmasta
5
962
Vastaukset
- reino
Näin minäkin olen sen ajatellut kuten myös poliisit. Kumma ettei aikaisemmin kukaan ole penkonut asiaa tältä kantilta. NG on kyllä siinä videossa epävarma ja välttelevä. Silloin 60 luvulla häntä kuulusteltiin uhrina ei tekijänä. miksi joku ulkopuolinen tekijä olisi hänet jättänyt henkiin/tehnyt koko rikosta?. Jos kerran hän oli taistellut eniten vastaan ja päässyt teltasta ulos luulisi vammojen olevan hänellä pahimmat.
- ja ihmetyttää
miksi ei ole tullut lainkaan sellaista kuvaa, että mies olisi ollut jotenkin surullinen tapahtumista tai järkyttynyt? Päin vastoin eräässä vanhassa lehtileikkeessä kuvailtiin kuinka hän jaksoi hymyillä vaikka oli vasta viikko tapahtumasta?? Ja eikö hypnoosissakin ihminen elä tapahtuman uudestaan, joten hänen pitäisi olla järkyttyneempi eikä vastailla asiallisesti?
voidaan puida ihan miten vain!Poliisi ja oikeus asian ratkaisee syyllisyyden..
- sama tyttö
Kuinka paljon kiinnostaa spekuloida tätä juttuu!
Ja olet väärässä. Poliisi ei päätä onko kuka syyllinen ja mihin VAAN OIKEUS. Poliisi kerää näytön ja todistajat.
Jokaisella on tosin oikeus miettii ja höpistä teoreettiselta pohjalta. Suomi on toistaiseksi vapaa maa:)
Mitä itse hyörit laki& rikos- osastossa, jos ei kiinnosta? Kaikkihan tästä aiheesta puhuu!!
- Se-InKa
Siihen aikaan retkeilleenä, tiedän millaisia kuukautissuojia käytettiin. Irmelin tavaroista löyti kaksi käytettyä "sidettä" ja teltan ulkopuolelta tyynyliina, jota epäillään käytetyn myös kuukautissuojana. Kuminauhan sidonnasta ym. voi varmaan päätellä, onko se samaa tekoa kuin Irmelin tavaroista löytyneet.
Paikallahan on varmaan käynyt muitakin pareja "lemmiskelemässä" kevään lämpiminä iltoina, joten eihän se ihme ole, jos se olisi joidenkin aikaisempien jätöksiä, mikäli mitkään veri- ym. jäljet eivät viittaa näihin telttailijoihin.
Muuten, en usko, että siellä teltassa on paljoakaan nukuttu, vaikka on sanottu, että mentiin NUKKUMAAN. Kyllä ne yöt lemmiskeltiin viattomasti pussaillen ja rintoja puristellen tai sitten vähemmän viattomasti. Luulenpa, että Nilsiä on ottanut vähän päähän ne Irmelin kuukautiset ja ehkä sattumoisin esille tullut kaveri siellä intissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091175
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116988- 125906
- 91739
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten285704Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 72501