Vaadin että avajaisten kuluista ja menoista on suoritettava julkinen tilintarkastus, ja nähtävä onko esim. I.Kanerva laskuttanut "luovasta työstä" osallistuttuaan avajaisten suunnitteluun.
Jos ei hyvällä, niin sitten haastetaan oikeuteen.
en häpeä, olen vain aidosti ymmälläni.
Jos ei hyvällä, niin sitten haastetaan oikeuteen.
en häpeä, olen vain aidosti ymmälläni.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oletko itse koskaan tehnyt tai teettänyt työtä, josta ei ole maksettu kaikkia lakisääteisiä maksuja. Siis kaikki remontit, muutot jne. on käytävä läpi, ettei jää kiveäkään kääntämättä. Jos osoittaudut täysin puhtaaksi pulmuseksi, tutkitaan sitten muita.
Eli siellä on siis jotain häslää??!?
Sitäpaitsi eihän homma mene siten että tutkitaan sitä joka syyttää, esim. ei Nils Gustafsonkaan vaatinut syyttäjän pulmuseksi tutkimista, siis mikä logiikka sulla? Nythän on sentään kyse valtion eli kansalaisten rahoista joita käyttää eduskunnan VARAPUHEMIES! Ja koska on aihetta olettaa rahojen käytön vieläpä vahingoittaneen Suomen mainetta jne. on kysymyksessä suurempikin asia.
Ei sillä etteikö ennenkin olisi rosvottu, mutta kun esitystä katsoi niin 6miljuunaa mummon markkaa moisesta oli kyllä aika vitusti.
menee näiden kisojen kulujen peittämiseen?
ja paljonko johtoporsas kuittaa palkkioina?