Komeaa Kemiä

Käytiin Ulenin rannassa heinäkuun lopulla, mahtava kesäilta, paljon väkeä. Kemille onnittelut hienosta rantabulevardista.
2712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ulenin ranta/Meripuisto on Kemin ainoa paikka, jonne viitsii mennä. Muu osa kaupungista on töhryistä ja häpeäksi koko suomelle. Kemi on nuhruinen teollisuuskaupunki, jonka keskustan talot ovat -50, -60, ja -70 luvuilta. Näihin taloihin ei julkisivu tai muutakaan remonttia ole tiedossa. Katsokaa Valtakadun varrella olevia taloja, hyi he***tti, että on rumia!

Äänestä
  • Jas tarkoitat valtakadun ja asemakadun välissä olevia kerrostaloja niin nehän ovat todella hienoja ja hyvässä kunnossa pidettyjä taloja. Kemissä on kauniita vanhoja taloja ja kauniita uusia taloja ja rumia talojakin seassa. Se kuitenkin kuuluu tavallisesti kaikkien kaupunkien kuvaan.

    Kemissä on leveät hienot puistokadut ja rannat muutkin kuin sisäsatama hyvässä kunnossa.

    Kyllä Kemiä kehtaa kehua! Esimerkiksi Tornio ja Iisalmi ovat paljon rumempia kaupunkeja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihastellut kirjoitti:

Käytiin Ulenin rannassa heinäkuun lopulla, mahtava kesäilta, paljon väkeä. Kemille onnittelut hienosta rantabulevardista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu