Andreas ja Sergei tulevat nöyryyttämään Teron tänä iltana Stadionilla, jättämällä ennakkosuosikki-finskin pronssitilalle. Häpeissään päänsä pussilla verhoten tulee Tero poistumaan stadionin uumeniin huonosti menevänkisan jälkeen. Kehtaako edes tulla palkintojenjakoon hakemaan pronssimitaliaan?
Kun pää ei kestä, niin ei kestä!
Kun pää ei kestä, niin ei kestä!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Veikkaukseni on että Pitkämäki heittää uuden maailmanennätyksen. Mietin pitkään että kirjoitanko lukemat tänne, mutta sitten ajattelin ettei minulla ole mitään hävittävää. Yöllä heräsin ja mielessä oli heti tulos 94,14 !
Saa nähä !
Kumma valittajasakkia tänne kehtaa kirjottaakkin tuntemuksia omista vessareissuista !
Oi Sergei näytä voimakkuutesi, olet niin ihanan uljaskin. Sinua niin mielellään kyllä katson =)
Sä oot kyl aivan vääräs tos asias
vaikka Tero saisikin "vain" pronssia?? Ai siis onko siinä jotain häpeemistä, MM-pronssissa?!?! Kultaa koko Suomi toivoo, mutta onks sulla, alkuperäinen viestittelijä, mitään tajua siitä, kuinka kovaa kilpailu huipputasolla on?!? Jokainen mitali on voitto, painu vittu ite sinne kilpailemaan ja tuu sitte aukomaan tänne päätäs!!!
Jos minä olisin aikoinaan alkanut keihäänheittäjäksi ja olisin nyt Teron tilalla heitämässä, niin 90 metriä ylittyisi taatusti! On nimittäin henkinen kestokyky niin kova.
Toivokaamme kuitenkin kaikki, että tänään kuulemme Venäjän tai Norjan kansallislaulun stadionilla.
Näinhän Tero eilen sanoi, että kultaan tähdätään, mutta pronssikin on saavutus.
Sergei on vanha pappa ja en usko että se ny kultaa heittäis ja se norjalainen nyt tuskin kultaa saa.
Varmaan Parvianen heittää tollasen 100 metrisen :D
viherkommari lueskeleen stalinia äläkä kirjoita paskaa, hattu päästä, maammelaulu soi tänään stadikalla.
Voi olla että sergei voittaa teron mutta ei Andreaksella ole minkäänlaisia mahdollisuusksia teroa vastaan!
Tämä salaliittoteoria on kuultu luotettavilta lähteiltä (vaikkakin venäläisiltä): tero sijoittuu kisassa eljänneksi ja jää vajaat kaksi senttiä kolmannesta, myöhemmin vihaiset (palkatut) fanit hyökkäävät hänen päälleen rautatientorilla ja hakkaavat sairaalakuntoon.