On koko joukkueen paras tyyppi. Ärsytää tollanen iänikuinen valitus ja haukkuminen, siinä suomalaiset on maailman parhaita )o:=
Tommi
Evilä
4484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
evilällä etelän geenejä on sen verran sanavalmis mies ja uskaltaa sanoa tavoitteensa vaikkei mahdollisuudet niin kummoiset olekkaan ei kliseitä tulin tekemään parhaani katsotaan mihin se riittää
Evilä nappaa pronssia
Tuskinpa Evilä pronssia nappaa..Hyvähän se on tietysti jos joku vielä uskoo Suomen saavan mitalin.Huonolta näyttää, ei suomalaiset vaan pärjää.
Suomalaiset pärjäävät niin hyvin kuin kohtuudella voi odottaakin. Ei tarvita kummoista matematiikan taitoa, niin voi päätellä, että väkilukuun ja urheilun harrastamismääriin suhteutettuna suomalaisille kuuluva osuus mitaleista on jossain 0...2-3 mitalin tienoilla. Urheilijat voivat tehdä ihan odotusten mukaisia suorituksia ja silti saldo voi olla 0 mitalia.