Mopo lähti käsistä

perskeles, meni 1,5 viikkoa ihan vaan muutamalla pikku lipsahduksella mutta nyt lähti mopo käsistä! Harmittaa. Miten se voikin mennä niin että vaikka lähti 1,5 vkossa 3,4kg niin jahka sorruin pizzaan ja suklaaseen niin seuraavana päivänä oli painoa tullut 1,8 takasin?! pirkales. Ja tsemppikin katos sen tien.
3764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yleensä tulee repsaduksia ja ahmimiskohtauksia, jos joutuu kovasti itseltään vaatimaan itsekuria ja kieltäytyä kaikesta. Kannattaisiko mieluummin harkita pysyviä elämäntapa muutoksia ja pysyviä tuloksiakin.
1,8kg /vrk ei tosiaankaan ole läskiä joten rauhoitu.

Äänestä

Nestettä se vaan on,pari päivää ja se on lähtenyt. Palaa diettiin ja sauno kunnolla. kyllä se siitä.

Äänestä
  • Kiitos sanoistasi :o) helpotti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


emäntä kirjoitti:

perskeles, meni 1,5 viikkoa ihan vaan muutamalla pikku lipsahduksella mutta nyt lähti mopo käsistä! Harmittaa. Miten se voikin mennä niin että vaikka lähti 1,5 vkossa 3,4kg niin jahka sorruin pizzaan ja suklaaseen niin seuraavana päivänä oli painoa tullut 1,8 takasin?! pirkales. Ja tsemppikin katos sen tien.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu