HÄVETTÄÄ!!!

PERA

HÄVETTÄÄ!!! VIHDOIN TÄÄ VIIKON PIINA ON PÄÄTTYNYT!1 OON MAANNU PEITTONI ALLA PÄÄ NAURIKSENA JO MONTA PÄIVÄÄ, KUN NÄÄ PERKELEEN SUOMI-JUNTIT EIVÄT OSAA PISTÄÄ PYSTYYN USKOTTAVIA OLYMPIALAISIA!! VIHDOIN SAAN HENGÄHTÄÄ!! HÄVETTÄÄ!

9

1190

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kisat

      Onneks loppu vihdoin. Mutta kyllä hävettää vielä pitkään. Ei nyt ainakaan pariin viikkoon uskalla vielä ulos lähteä.

      • sinä pystyisikään

        lähtemään,Sullahan on tunti päivässä ulkoilua ja sitten takaisin pehmustettuun huoneeseen...


    • hävetkää!

      Kannattaisi ottaa mallia ulkomailta siitä kuinka tällaisia tapahtumia järjestetään, vaikka turhaa se enää tässä vaiheessa on, kun tämän mittaluokan kisoja ei Suomelle enää myönnetä.

      Onneksi kuitenkaan kyseessä ei ollut Olympialaiset. Se tässä surkeassa fiaskossa olisi vielä puuttunutkin.

      • Teme

        Suksikaa kuuseen Saatanan Juntit!!!!!
        Hienot kisat!!!! Syökää iso Kasa PASKAA!!!!


      • syökää läskit
        Teme kirjoitti:

        Suksikaa kuuseen Saatanan Juntit!!!!!
        Hienot kisat!!!! Syökää iso Kasa PASKAA!!!!

        "Syökää iso Kasa PASKAA"

        Saman asian ajaa suomalainen ruoka.


    • ....................-------...

      urheilusta vastaavien kesken. Siis Suomen urheilijoiden tilanne on aivan naurettava, pitikö vielä järjestää kisat täällä. Vettä tuli kuin esterin p...., tänne ei varmana enää eksy yhtään turistia vapaaehtoisesti. Kisojen loppuhuipennus (juhlat) oli kaiken huippu. Halusimme nähdä hienot loppujuhlat, mutta ei...Siis paskamaku jäi kyllä näistä Suomen järjestämistä kisoista. Anteex nyt vaan!!!!!!!!!!

    • penkkiurheilija

      Häpeä sinä vain kateellinen urheilun vastustaja. Suomessa järjestettiin tosi kova kansainvälinen tapahtuma onnistuneesti. Siitä kertoo myös suuri yleisömäärä.

      • plopi

        Heheheheheheh...Toi oli aika hyvä... suuri yleisömäärä..


      • miten te jaksatte...
        plopi kirjoitti:

        Heheheheheheh...Toi oli aika hyvä... suuri yleisömäärä..

        jos tyo ootte suomalaisii... ja haukutte kaiken suomalaisen ihan pystyyn... ni miks työ sit asutte täällä... lähtekää vaan pois... ei kukaan käske teitä täällä olla... ja jos suomalainen ruokaki on paskaa, ei sitäkää tarvii syödä... lähtekää vaan pois jos ette haluu täälllä olla... ja mitä hitto ne järjestäjät sille voi jos täällä sattuu satamaa... miks kaikilla pitää olla niin v***n negatiivinen asenne... miks ei voi aatella jotenki muuten ku negatiivisesti... :S jos täällä nyt sattuu satamaa just ku täällä on mm-kisat ni mitä sitte... kukaan ei oo voinu sitä estää... joten antakaa olla... ja jos ette kehtaa näyttäytyy ulkona ku suomessa on mm-kisat... ni ootte aika raukkoja... ihan suoraan sanottuna... ja mun mielestä ne kisat meni periaatteessa ihan hyvä... ihan missä maassa tahansa ois ollu samanlaisii ongelmii jos siel ois satanu ja ukkosta samanlailla... ja miten se teijän elämää hetkautti jos siellä oli pieniä ongelmia??????? haluisin vaan tietää...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      91
      3942
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3307
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      125
      2617
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      207
      1938
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1774
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      80
      1675
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      95
      1668
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1529
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1291
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1192
    Aihe