Tero heittää tänään Seinäjoella

Pitkaemaeki

Tänään kisaillaan Keihään Juhlaa -kisassa Seinäjoella paikoista Ruotsi Suomi maaottelupaikkoihin. Paikalla on koko Suomen parhaimmisto, jopa Harri Haatainen yrittää tehdä paluuta huipulle.

Kyseessä on Pitkämäen harjoituskenttä, jossa hän viikkoa ennen MM-kisoja leiskautti todella pitkiä kaaria pelkästään harjoitusheittoina. Odotettavaa on, että Tero puhkaisee kolmannen kerran 90-rajan tänään Seinäjoella.

5

1303

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spedemaeki

      Kai se maalaistollo siellä heittää vaikka 100 metriä niin, että keskijakaus vaan hulmahtaa.
      Ei arvokisoissa.
      Ei kannata ottaa maaotteluun, paitsi katsomoon heilutteleen Korjuksen seuraksi.

    • Ihan pihalla

      Mitä se Pitkämäki siellä vielä tekee? Eikö sen pitäisi jo olla Tampereella Ilveksen harkoissa molarin varusteet päällä?

      • IKE-BOY

        Ehkä paskin vitsi, ever.


    • Arvasin oikein

      ...Mutta ketä se enää kiinnostaa?
      4 heittoa kuudesta siellä Seinäjoella meni pidemmälle kuin sen pisin heitto Helsingissä. Jokaisella niistä olisi otettu vähintään pronssia, ja kahdella parhaalla kultaa.
      Mutta sehän ei liene kenellekään yllätys: kyllä heitto nyt taas kulkee kun ei enää pipo kiristä päätä...

      • heittää

        uimastadionilla hinttilässä kuin ihmisten ilmoilla
        oikealla kentällä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      202
      2472
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1335
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1078
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      98
      1063
    7. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1048
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    Aihe