vatsalihakset

Minulla on vyotäron ympärillä hieman liikaa läskiä ja haluaisin sen pois. onnistuuko se pelkästään tekemällä päivässä reilut 30 vatsalihasta niin kauan, kuin alkaa näkymään tuloksia?
41470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei ne läskit siitä paljon lähe...vatsalihakset tullee sinne alle, mutta läskit pyssyy...
sinun pitäs laihuttaa...liiat makeat ja rasvat pois ja proteiinia ruokavlioon!
rasva palaa tasasesti koko kehosta ei voi vain yhtä paikkaa "laihuttaa"
mutta kyllähän maha vähän kiinteytyy ja ryhti paranee ko nuita vatsalihaksia teet.
mutta muistappa harjottaa kaikkia vatsa lihaksia niin suoria, vinoja kuin syviä vatsalihaksia.ja vastapainoksi pitäs tehä vähän selkälihaksiaki...
www.tuuli.net sivuilla on hyviä jumppa ohjeita käyppä kattoon sieltä!

Äänestä
  • suurin syy nykyajan laihduttajien epäonnistumiseen on juurikin rasvan liiallinen vähentäminen ruokavaliosta. Rasvat on välttämättömiä ihmiskeholle, toisin kuin turhat jalostetut hiilihydraatit kuten leipä ja pasta.
    menee vielä kauan että tuo rasvakammo saadaan kitekettyä pois ihmisistä.

    Äänestä

30 vatsalihasliikettä päivässä on aika vähän. Paitsi jos ne ovat totaalisen käyttämättömät. Niin on sulla sitten pitkä tie kuljettavana.

Äänestä

Vitun spede oot sä tosissas? Jos sä teet 30 vatsalihasta päivässä niin sä oot kohta ihan tajuttomassa ylikunnossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Minulla on vyotäron ympärillä hieman liikaa läskiä ja haluaisin sen pois. onnistuuko se pelkästään tekemällä päivässä reilut 30 vatsalihasta niin kauan, kuin alkaa näkymään tuloksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu