Forever Matinkylä

Kaisa

Kuinkahan paljon Matinkylän Foreverissä on kuukausimaksu, kun ostaa sellaisen kortin millä sitten pääsee salille ja spinningiin yms.? Entä pääseekö tällä kortilla myös pelaamaan sulkapalloa ilman erillistä kentän vuokraa?

4

1929

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hbggf

      mietin ihan samaa

    • Nimetön

      Moi,
      tää nyt tulee vähän myöhään, mutta jos muutkin ovat kiinnostuneita niin mulle se hinta on 48 euroa kuukaudessa joka sisältää sulkikset ja salit ja spinningit ja ihan mitä nyt vaan haluan siellä kuntoilla. Sit sillä samalla rahalla pääsee vielä kaiketi keilaamaan ja uimaan. Että semmosta. En siis ole foreverin palkkalistoilla! :) Mut toi 58 euroa täytyy maksaa koko vuoden ajan, jos eroan ennen sitä mun täytyy kait maksaa takautuvasti erotus 100 eurosta per kuukausi. Että kalliiksi tulee jos ei ole varma onko jäsen koko vuoden, toisaalta eihän se ikinä ole hukkaan heitettyä rahaa mitä kuntoiluun laittaa kiinni. Sinne vaan urheilemaan.

      • Nimetön

        sorry, siis maksu on 58 euroa kuukaudessa.


    • joku

      Maksaa joku reilu 50 euroo(muistaakseni 52e), sillä pääsee salille ja kaikkiin juttuihin(spinnig sun muut), sulkkis vissiin ilmanen ja puoleen hintaan kaverilles jonka otat mukaan(sit on jotain uimahallivuoroja mis pääsee ilmaseks ja keilausta ilmanen saliohjaus/treeniohjelman teko personal trainerilta ekalla kerralla). Aika nihkee meiniki noin ylipäätnsä, sun pitää varata sellanen esitteluaika, missä esittelee sulle salina ja jumpat ja muut ja kertoo hinnat, kuukausikorttiakaan ei ole vaan pitää ostaa koko vuoden kortti, ja sitäkään ei voi keskeyttää jos haluu, ilman et joutuu maksaa osan kuitenkin, et sillai kannataa kyll miettii haluuko siihen sitoutuu.
      Mut sali ja kaikki on ihan hyvät siistit ja toimivat, toi kortti systeemi vaan aika hanurista jos vaikka lähtee kesällä reissuun joudut maksaa kuitenkin koko ajan, tosin saat käydä kortilla muillakin cms, klubeilla, siis suomessa.
      Sieltä vastaanotosta ei kanssa kerro hintoja vaikka kuinka tivaat, et yritä nyt sitten siinä olla asikkaana vertailemassa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      280
      10316
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      245
      6006
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5434
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      95
      5048
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3325
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2714
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2622
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2444
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2294
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2217
    Aihe