Iiisalmen ratsastusmahdollisuudet

...

Minkälaisia talleja on iisalmessa tai sen läheisyydessä? tuntien hintoja? tulen iisalmeen opiskelemaan enkä haluaisi lopettaa harrastustani.

6

2177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Flikka

      Hei
      Tiedän Iisalmesta kaksi merkittävämpää ratsastuskoulua.

      Koljonvirrantalli on Iisalmen kestustasta muutama kilometri kiuruvedelle päin. Siellä on n.25 hevosta, joista osa yksityisiä. Tuntitoimintaa pyörittää ratsastusseura. Tallilla on ulkokenttä ja maneesi. Talli on SRL hyväksymä.

      Nerkoolla toimintaa pyörittää Enni Järvinen ja Paavo Huttunen, Nerkoon ratsastusseuralta vuokratuissa tiloissa. Talli sijaitsee Iisalmen ja Lapinlahden välissä. Tallissa on n.20 hevosta, joista osa yksityisiä. Tunneilla yleensä 4-6 ratsastajaa. Opetus hyvää, varsinkin, jos pääsee Paavon tunneille. Tuntsareista pari huomattavan taitavaa, näiden osaaminen riittää vaativammallekkin ratsastajalle. Loput tavallisia peruspolleja. Tallilla ulkokenttä, maneesi ja maastoesteitä, sekä kohtuuliset maastot. Ilmaiiri mukava.

      Tietoni ovat parivuotta vanhoja, joten siitä pieni varaus.

      • tiedoista

        kiitos


      • mie Onni fani...

        Kuule on iisalmessa myös yks lännen ratsastus talli nimittäin oldhillranch. et siitä lisää tietoo mut mä käyn koljonvirralla ja siellä on yks iiihaaana Onni!MoiMoi!


    • Marzu-79

      Old hill Ranch löytyy myös. Lännenratsastusta ainakin opetetaan, perinteisestä en osaa varmasti sanoa. Googlettamalla löytyy kotisivu jossa enemmän tietoa.

    • Mie Onni heppa fani...

      Ite käyn tuolla koljonvirralla jossa on tosi hyvät mahollisuudet ratsastaa ja löytyy maneesikin ja kaikkee muuta.Ja mun lempi heppa on Onniponni siis Onni........No meen nyt nukkuu on nimittäin jo noin yheksän enkä saa olaa pitempään mutta vastailkaa no moimoi!!!!

    • PH

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      83
      1332
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      50
      959
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      368
      791
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      749
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      689
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      121
      684
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe