Mihinköhän kuulun seksuaaliselta suuntaukselta? en pidä enää miehistä mutten tunne yhtään vetoa naisiinkaan enkä mihinkään....voiko olla vaan ihan "nunna" tai "muumi"???
Miehet on satuttaneet pahasti, pilanneet mun elämän. Aina on aluksi vakuuttaneet olevansa sitä sun tätä ja olleet kivoja ja kun on tavaroita kummankin tai mun osoitteessa niin käytös muuttuu...miehestä tulee hirviö!!!
Tuleeko pienestä lapsestanikin, joka on poika....tuleeko tästäkin paha?? tahtoisin, että maailmassa olisi edes yksi naisia 100 % kunnioittava mies ja sellaisen koitan kasvattaa pojastani, tietysti aivan kuin lapsia yleensäkin...ihan kotikasvatuksella mutta niin ettei opi tekemään pahaa vastakkaiselle sukupuolelle.
Itsellä alkanut isäni pahoinpitelystä, siitä sitten samojen pihojen pojat kiusanneet, sitten koulussa ja yläasteella aatellee musta likaisia ja poika/mies ystävät olleet kauheita...hiuksista revitty lattialle, heitelty pulloilla, puristettu naamasta, hakattu puoli naamaa auki,uhattu heittää parvekkeelta yms : (
Kuinka naiset pystyy ylipäätänsä elämään miesten kanssa? en ymmärrä, kuinka kukaan vapaaehtoisesti tahtoo sellaisen elämän, että on miehen vankina/orjana tai seksileluna.
Miehet on satuttaneet pahasti, pilanneet mun elämän. Aina on aluksi vakuuttaneet olevansa sitä sun tätä ja olleet kivoja ja kun on tavaroita kummankin tai mun osoitteessa niin käytös muuttuu...miehestä tulee hirviö!!!
Tuleeko pienestä lapsestanikin, joka on poika....tuleeko tästäkin paha?? tahtoisin, että maailmassa olisi edes yksi naisia 100 % kunnioittava mies ja sellaisen koitan kasvattaa pojastani, tietysti aivan kuin lapsia yleensäkin...ihan kotikasvatuksella mutta niin ettei opi tekemään pahaa vastakkaiselle sukupuolelle.
Itsellä alkanut isäni pahoinpitelystä, siitä sitten samojen pihojen pojat kiusanneet, sitten koulussa ja yläasteella aatellee musta likaisia ja poika/mies ystävät olleet kauheita...hiuksista revitty lattialle, heitelty pulloilla, puristettu naamasta, hakattu puoli naamaa auki,uhattu heittää parvekkeelta yms : (
Kuinka naiset pystyy ylipäätänsä elämään miesten kanssa? en ymmärrä, kuinka kukaan vapaaehtoisesti tahtoo sellaisen elämän, että on miehen vankina/orjana tai seksileluna.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Eihän me olla koskaan edes tavattu! Aika rankkaa lukea tuollaista, minä en ainakaan ole mikään sairas naisten hakkaaja hullu. Itse olen 23v enkä edes vielä koskaan seurustellut (olen varmaan liian kiltti) mutta sitten kun se päivä koittaa pidän kumppaniani kuin kukkaa kämmenellä.
Jos te naisetkin joskus antaisitte meille kilteillekin miehille mahdollisuuden. Ei tarvi aina niitä renttuja palvoa. Sitä saa mitä tilaa.
Mies joka ei naistaan kunnioita ei ole edes mies. Ei edes varjo miehestä.
Yleistys on aina persiistä.
oletkin löytänyt nämä yksilöt.ei kaikki miehet ole tuollaisia ei todellakaan.....miksi aina naiset tarttuvat siihen puheliaimpaan ns. supliikki mieheen
eli naisten naurattajiin?Onko se hiljaisempi kaveri huonompi vaihtoehto sellainen joka ei haasta riitaa eikä muutenkaan yritä koko ajan kehua itseään ja tietää kuka hän on todellisuudessa ei elä missään haavemaailmassa kuvitellen olevansa maailman napa?
kokeile joskus näitä hiljaisempia kavereita
Nämä hiljaiset ja hiukan ujot on niitä olleetkin, ns.supliikkimiehet ja renttumaiset ei oo koskaan olleet mun ihailun kohteena.
Aluksi on ollut kiltti ja mukava, mutta sitten alkanut muuttumaan ja ollut ihan sairaan mustasukkanen : (
Renttua en huolisi ikinä, mut tuskin tavallistakaan kun aina on tullut huijatuksi
kohdannut surkeita miehiä :( ikävä juttu tietenki. kyl suomessakin on satojatuhansia kunnon miehiä ei tarvi ulkomaille lähteä :) piä vaan silmät auki, kyl se sielt löytyy =)
Oletko ajatellut, että sinä itse valitset tuollaisia "huonoja" miehiä itsellesi? Minulla esim. ei koskaan ole ollut sellaisia miehiä, jotka pahoinpitelisivät minua. Sinä valitset alitajuisesti itsellesi isäsi kaltaisia miehiä - muut eivät tunnu "oikeanlaisilta" miehiltä.
Ongelmasta et kuitenkaan pääse eroon ennen kuin selvität itsellesi, miksi tyydyt tuollaisiin miehiin. Onko esim. itsetuntosi niin huono, ettet uskalla satsata "parempiin" miehiin? Hae ammattiaapua itsellesi.
Muista, ettei vika ole sinussa, vaan vain kasvuympäristösi mukanaan tuoma rasite, jonka voit muuttaa tekemällä sen kanssa töitä.
Mä oon kuullu kans siitä, et vois jotenkin hakea sellasta : / mut mä oon koittanut tietoisesti etsiä aina sellaista miestä, joka olis mahdollisimman kaukana mun iskästä, ihan sillai et ulkonäkö ja luonne olis erilaisia.
Silti aina oon tullu kusetetuks näissä ja mennyt usko.
Kuinka mä pystyn koskaan enää luottamaan yhteenkään mieheen? mitä terapia siinä auttaa?
En keksi ketään moista miestä menneisyydestäni enkä edes tuttavapiiristäni.
Olen ollut yhdessä mieheni kanssa yli 4vuotta ja aina hän on kunnioittanut minua ei koskaan haukkunut sanonut pahasti ei koskaan koskenut pahasti ei pakottanut minua on aina pitänyt kuin kukkaa kämmenellä hän on aina rakastanut minua ja saanut minut tuntemaan itseni tärkeäksi ihmiseksi. minun itsetuntoanikin hän on parantanut ja paljon.
Ihanaa kun mies yllättää lahjoilla matkoilla ja tekee kynttiläillallisia.
Mieheni on tosi sosiaalinen, mutta kun tutustuimme hän oli aika ujo ja meillä meni jotain 4kuukautta ennenkuin menimme ekoille treffeille. hän on jumalainen. Parempaa miestä en voisi kuvitellakaan.
Olen niin onnellinen.
Ikävä kyllä monilla naisilla on se sekovaihe nuorempana että on pakko ottaa joku jännittävä renttu tyyppi ku normaali hyvä/ujo joka ei liikoja flirttaile ja yritä iskeä joka naista niin jostain syystä ne eivät kelpaa. mutta kun säästää itsensä typeriltä virheiltä ja ottaa sen kiltin miehen niin ihana tulevaisuus odottaa ilman liikoja kipuja.
Mutta voimia sinulle!!!
Mulle tuli kyyneleet silmiin, ku luin sun tekstin alkua ja vaikee uskoa että tuollaisiakin on.
Onko ne miehet sitten ihan ET:n näköisiä tms kun on tuollasia?
mulle on suututtu kun oon halunnu lukea lehtee rauhassa tai en oo tahtonut juoda miehen kanssa kaljaa just sillon, siis aika pieniä syitä.
Vaikka kuinka pidin naistani kuin kukkaa kämmenellä viiden vuoden ajan niin tämä otti ja petti mun työkaverin kanssa. Näitä tapauksia näyttää löytyvän puolin ja toisin. Älä menetä toivoasi miesten suhteen, enhän minäkään menettänyt toivoani naisten suhteen.
On pahempaakin kuten menettää vapaus, elää pelossa ja toisen alistuksessa...mä tiiän ja se kun haukutaan usein ihan lyttyyn, ja vaan sen takia että mies on tahtonut purkaa oloaan mulle kun oon kiltti ja hiljainen niin muhun on ollut helppo purkaa.
Pettäminen ei oo MUN mielestä pahinta, vaik varmaan vähä heikentää luottamusta siihen että saako toisen pitää.
Kyllä se on pahinta mitä hyvälle miehelle voi tehdä parisuhteessa, se pilaa kaiken.
On se pahaa, en mäkään pettämisestä pidä. Voi olla että miehelle se on paha, koska nainen ei pärjää fyysisesti miehelle...monta kertaa mut laitettu lattiaa vasten tai pidetty kiinni ja oon sanupakokauhun siitä ku ei oo päässy irti ja jos oon itkeny vessassa ni tullu kysyy et pitääkö lyyä otsaan : ( eipä oo olo parantunu vaan tullu viel surullisemmaks..
Ei kaikki miehet ole tuollaisia. Taidat olla aikamoinen luuserimagneetti. Mutta ela meneta toivoasi, kaikki eivat ole tuollaisia! Ehka paikkakuntasi missa asut on joku ihme paikka... minulla ollut monta miesta ja kaikki ihania, ikina eivat ole pahalla tavalla minuun hipaissutkaan! Ja joukkoon kuului niita hiljaisia ja supliikkeja, supliikkeja kylla paljon enemman. Ehka sinun kannattaisi kokeilla jotain muuta kuin niita hiljaisia miehia, taitavat olla niin hiljaisia kun on jossain ruuvissa vikaa.
Tyttö pieni. Kyllä niitä hyviäkin miehiä on maailmassa. Taitavat kuitenki olla vähemmistö, mut älä menetä toivoas. Kunnonmies ei naista lyö. Parantele sydäntäs rauhassa, itekseen. Nyt annat itelles aikaa. Ajattele! Nyt voit tehä sitä mitä ite haluut, eikä tarvii kysyy mieheltä onko ok. Levitä vaikka kaikki sukkapuikot pöydälle ja kas kummaa, kukaan ei tuu käskee siivota niit pois! Ole huoleti, lapsestas kasvaa kyllä kunnon mies jos on edes jotenki kelvollisesta isästä tullu.. Ja voithan aina tyrkätä sitä vähän oikeeseen suuntaan
Kaikki tämä vain siksi koska te naiset rakastatte renttuja. Mikään ei voita kunnon renttua! Me kiltit miehet jäädään jalkoihin.
En usko, että kukaan vapaaehtoisesti etsisi huonosti kohtelevaa miestä...itse ainakin tahdon olla onnellinen enkä elää pelossa.
Kiltit miehet on hyvä juttu mut rentut ja supernössöt on out