mikä on kaunein viesti jonka olet saanut pariltasi/uudelta tuttavuudelta?
Minusta yksi kauneimmista viestestä toisen tapaaminen jälkeen oli hyvin yksinkertainen (viesti tuli kun olin matkalla kotiin syömästä)
sinun kanssasi minä tunnen oloni hyväksi....
ja karmein oli ensimmäisen tapaamisen jälkeen(ja viimeisen)
mä rakastan sua, tuletko kanssani äitini syntymäpäiville lauantaina.
Minusta yksi kauneimmista viestestä toisen tapaaminen jälkeen oli hyvin yksinkertainen (viesti tuli kun olin matkalla kotiin syömästä)
sinun kanssasi minä tunnen oloni hyväksi....
ja karmein oli ensimmäisen tapaamisen jälkeen(ja viimeisen)
mä rakastan sua, tuletko kanssani äitini syntymäpäiville lauantaina.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tämän viestin sain ensimmäisten treffien jälkeen. Mies soitti illalla kertoakseen miten paljon hän viihtyi seurassani, olin kuitenkin jo nukkumassa joten puhelu jäi lyhyeksi.
"Anteeksi jos herätin, ei ollut tarkoitus. Hyvää yötä ja helliä suudelmia!"
Tuon jälkeen viestiä onkin tullut useita, olemme olleet yhdessä neljä vuotta. En ole saanut karmeita viestiä puolisostani.
"Fucking asshole turha tulla kotiin!"
Viesti tuli, kun yksi ravintolailta venähti pitkäksi.
"Haista paska!"
Tämä oli myös suuttumisen seurauksena, jonka syytä en enää muista.
Miehelleni, vaikka en tiennyt hänen salarakkaastaan, yhdessä olivat firman bileissä:
"Haista vittu koko jätkä!"
Avioero vireille, jne...kummasti sitä nainen vaistoaa.
Raa`sti sanottu, mutta.
"Mäkin join äsken kahvia, mutta se oli ihan pahaa kun et ollut juomassa sitä mun kanssa"
"Mulle tuli kyyneleet silmiin, kun kirjoitit noin nätisti."
"Mä rakastan sua hirveesti! ja olet just se ******* jonka kanssa haluan olla ja viettää elämääni;)Sellasena ku sut oon oppinu tunteen rakaspupu;)"
"Niin siltä tuntuu mustaki ja en todellakaan halua pahaa vaan pelkkää hyvää ja kaunista sulle..niin siinä kävis että osa itseään häviäis jos ei oltais yhessä ja siks haluankin olla sun kanssa;)"
"Heräsin joskus puol viiden aikaan enkä meinannu saada unta ja ajattelin et voi kun sä kulta olisit ollu vieressä niin olisin laittanu kädet ympäri ja nukahtanu"
"Mä rakas ymmärrän sua. Ymmärrän että tulevaisuus välillä pelottaa. Sun kauniit silmät katsoo niin nätisti tulevaisuuteen ja muhun. Sun rakas ajattelee susta kauniita asioita...muista se!"
Siinä nyt jotain kauniita joita löysin. Saan niitä kyllä todella paljon, kauniita viestejä, julmia en ole koskaan häneltä saanut.
Nyt ollaankin sitten jo kihloissa;)ps.minä olen nainen
..kun mies oli muualla hän kirjoitti - kysyin leikilläni "missä olet!?", "täällä minä olen.. hitsi ei tää ollutkaan siellä tämä paikka!" Se oli hauska. Ihaninta on vaikea keksiä tältä istumalta kun niitä on yli sata tallessa kännykässä.
söpöin viesti mitä sain nykyiseltä poikaystävältäni ensimmäisten treffien jälkeen..jotka veny aamuun asti ja kultani joutu lähtemään töihin! "tere!ei tästä työnteosta tuu mitään kun vaan pyörit mun päässä koko ajan...:)"
tos oli yx ihana...ja onhan niitä tullu myöhemminkin,mut toi on jääny mieleen ja olin sen viestin jälkeen aivan sulaa,heh:)
Kultani oli lähes koko viikon toisella paikkakunnalla työtehtävissä. Tämmöisen lähetti heti aamusta:
"Huomenta Rakas! Toivottavasti nukuit hyvin. Rakastan Sinua! Olet kaikkeni. Yritän soittaa iltapäivällä. Suukkoja!"
Samaiselta reissulta tuli myös tämmöinen:
"Rakastan Sinua *****! Kohta tää on ohi! Ole reippaana!"
Tässä yks tosi söpö:
"Trakaats! Oma nöllyksettärini. Rakastan sinua!"
Mitään kamalia ei ole koskaan tullutkaan...