Elikkäs. Pelaan nyt liberona ja omasta mielestä valmentaja ei harjoita minua tarpeeksi. Millaisia omatoimisia harjotteita voisin tehdä?
Vastaukset 2
- jyrä
Olet aika nuori vielä,miten sinä nyt harjoittelet? Mielestäni sinun pitäisi harjoitella muiden mukana kaikkea lentopalloon kuuluvaa.Itse voi harjoitella ihan hiha ja sormilyöntiä pompottelemalla ylöspäin ja seinää vasten,hiha myös yhdellä kädellä.Sitten voit lyödä palloa vuoroin vasemmalla ja oikealla kädellä avokämmenellä seinään tavallaan yhdenkäden hihalyönti ja puolustus noin lantion tasolla.Eli pallo kimmahtaa seinän kautta toiselle kädelle.Sitten mene noin 3-5m päähän seinästä ja lyö pallo seinään omasta heitosta sopivalle korkeudelle ja paluupallon puolustat hihalla tai yläkautta "peliin".Mitä lähempänä olet tai kovempaa lyöt niin aina puolustus vaikeutuu.Ketteryys, nopeus ja notkeus on hyvästä eli tiikereitä ,keinutuoleja,kuperkeikkoja,loikkia hyppyjä ja juoksuvetoja on hyvä treenata.Treenaa senverran että jaksat vielä venytellä.
- Libero-91
No en minä nyt mitenkään erityisen nuori ole. 8 vuotta kuitenkin pelannut :) Kiitos neuvoista, niitä voisin kokeilla. Toivottavasti joku muukin tähän vielä kirjoittelee omia neuvojaan! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.291206Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke58995Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63933- 54873
- 51771
- 65748
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81706- 82672
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38668Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30615