Haluaisin kuulla kokemuksia selkäkarvojen poistosta Tampereella. Eniten kiinnostaisi tietää, että kuinka paljon se maksaa ja kuinka tyytyväaisiä olette olleet lopputulokseen? Esim kuinka kauan kesti kunnes karvat kasvoivat takaisin...
kiitos vastauksista...
Selkäkarvoista eroon
14
13415
Vastaukset
- Neiti
Et kai oikeesti haluu niistä eroon? Voi höh, mitä enempi karvoja sitä parempi, nii tietty sillä varauksella että olet mies :)
- Bonobo
Ihmiset kuuluvat eläinkunnassa apinaheimoon.
Voimakas karvoitus joillakin ihmisillä on jäänteitä tästä
evoluution vaiheesta. - Karvaselkä
löytyy myös karvainen mies. Itse pääsen niistä eroon tarvittaessa kuumavahalla. Aika kivuliasta, mutta karvattomuus kestää n. 3-4 viikkoa.
Nim. Neiti on hyvä ilmoittaa mikäli on kiinnostunut karvaisesta köriläästä. - Katti
Bonobo kirjoitti:
Ihmiset kuuluvat eläinkunnassa apinaheimoon.
Voimakas karvoitus joillakin ihmisillä on jäänteitä tästä
evoluution vaiheesta.Tampereella ainakin Lady A Clinic poistaa karvoja valoimpulssimenetelmällä. Hinnat oli 100-200e. Kyllä sillä karvat vähenevät ainakin minulla. Puoli vuotta olen siellä käynyt kainalo ja bikinikarvoja poistattamassa.
- pksn-hki
Bonobo kirjoitti:
Ihmiset kuuluvat eläinkunnassa apinaheimoon.
Voimakas karvoitus joillakin ihmisillä on jäänteitä tästä
evoluution vaiheesta.Lisää aloituksesta "Karvaton ihminen"
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1000000000000005&posting=22000000009989546
http://naturisti.org/pksn_Mai17.jpg - Ihminen
Bonobo kirjoitti:
Ihmiset kuuluvat eläinkunnassa apinaheimoon.
Voimakas karvoitus joillakin ihmisillä on jäänteitä tästä
evoluution vaiheesta.Ihminen ei ole eläin. Ääliö.
- voidaan kutsua
Ihminen kirjoitti:
Ihminen ei ole eläin. Ääliö.
eläimeksi, ihminenkin on vain eläin siinä kun muutkin. Ihmisestä puhutaan apinaheimoon kuuluvana alastomana apinana jonka karvoitus on evoluution myötä huvennut olemattomaksi.
Sitä apinamaisuutta hälvennetään ajamalla partaa, hiuksia ja monet ajaa myös muutkin karvat.
Naiset mielletään karvattomaksi ja puhutaan miesmäisestä naisesta jos nainen on karvainen. Karvat on jäänne alkukehityksestä ja on myös monia muita jäänteitä, kuten häntäluu, korvien heiluttaja lihas, umpisuoli ym. Niillä on alkukehityksessä ollut merkitys, nykyään ei, koska olemme laskeutuneet puusta alas ja nousseet kahdelle jalalle. Häivytä sinkin apinamaisuuttasi ja poista turhat karvat olet todellinen mies joka sopii nykyiseen elämänmuotoon. ;) Karvaselkä kirjoitti:
löytyy myös karvainen mies. Itse pääsen niistä eroon tarvittaessa kuumavahalla. Aika kivuliasta, mutta karvattomuus kestää n. 3-4 viikkoa.
Nim. Neiti on hyvä ilmoittaa mikäli on kiinnostunut karvaisesta köriläästä.Ihanaa!!Silitellä karvaista selkää..huomata olevansa oikean miehen vierellä...nam :)
- voi tosin sattua, että
voidaan kutsua kirjoitti:
eläimeksi, ihminenkin on vain eläin siinä kun muutkin. Ihmisestä puhutaan apinaheimoon kuuluvana alastomana apinana jonka karvoitus on evoluution myötä huvennut olemattomaksi.
Sitä apinamaisuutta hälvennetään ajamalla partaa, hiuksia ja monet ajaa myös muutkin karvat.
Naiset mielletään karvattomaksi ja puhutaan miesmäisestä naisesta jos nainen on karvainen. Karvat on jäänne alkukehityksestä ja on myös monia muita jäänteitä, kuten häntäluu, korvien heiluttaja lihas, umpisuoli ym. Niillä on alkukehityksessä ollut merkitys, nykyään ei, koska olemme laskeutuneet puusta alas ja nousseet kahdelle jalalle. Häivytä sinkin apinamaisuuttasi ja poista turhat karvat olet todellinen mies joka sopii nykyiseen elämänmuotoon. ;)skinheadiksi luulevat vielä
- mies
minä myös olen karvainen ihan jokapaikasta,,haluaisito koittaa?
- nojoo
Jos, selässäsi kasvaa karvoja voit lukea itsesi apinaksi, unohtaa ihmisyyden ja siirtyä viidakkoon. Ei tarvitse simppana miettiä karvaisuutta.
Tai sitten olet tyytyväinen itsesi sellaisena kuin olet. Kuten ilmeisesti Risto Kaskilahtikin on.- ...KARVOISTA TYKKÄÄN
Varmaankin mies?? Älä ihmeessä ajele karvoja pois..ne on todella sexyt ja kiihoittavat..varsinkin jos niitä vielä on mahassa ja rinnassa..aaaahhhhh kyllä kelpaa
- wfW
kjklj
- jani_tre1
minulla kanssa sama ongelma...SELKÄKARVAT! missä vahauksia tampereella tehdään ja mitä maksaa? on mukava kuulla että en ole yksin ongelmani kanssa.
pahinta on kun olen vasta 25v jos on muista saman henkisiä niin mailiosotteita vois vaihdella?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51785Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361278En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38719- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689