Miksi mun kohdalle osuu aina miehet jotka ovat juuri joko eronneita tai eroamassa. Kuuntelen heidän huolensa tuen ja lohdutan. Itse olen 6 vuotta sitten alle 40vuotiaana jäänyt leskeksi 4 lapsen kanssa ja elänyt pelkästään lapsien ehdoilla. Nyt kun minulla on mahdollisuus lasten kasvettua käydä ulkona ja etsiä kaveria ja olen muutaman kerran ihastunutkin, niiin jonkun ajan kuluttua miehen mielenkiinto lopahtaa. kaikki asiat on muutoin minulla hyvin ja olen ihan hyvännäköinenkin ja mielestäni ihan tavallinen työssäkäyvä äiti-ihminen, enkä edes millään tavalla korosta leskeyttäni yms.
miksi mulle aina käy näin
hylätty
31756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miksi suostut tapailemaan varattuja ja vasta eronneita?! Etkö tuohon ikään mennessä ole jo oppinut, että heistä ei ole kuin harmia? Kierrä ne moniongelmaiset kaukaa ja keskity sellaisiin, jotka ovat valmiita suhteeseen.
kierrä kaukaa miehet jotka aloittaa lauseen ex-vaimo... tai vaimo.. hm.. lohduttavan olkapään ja terapian tarpeessa... harmillista epäonnea. tsemppiä tulevaisuuteen!!!!!!!!!!!1
....itse oon kokenu saman ja niin on moni
ystävänikin, ollaan yli nelikymppisiä....
itse sain suudella montaa sammakkoa ennenkuin
löysin prinssin.
- eli syy ei ole mitenkään sinussa vaan
yleisestikin ottaen monet, naiset ja miehet,
tapaavat useita ennekuin löytävät sopivan...jos
koskaan :)