Kuulin naiseni sanovan ystävälleen että olen hiirulainen sängyssä. Mitä hemmettiä tämä tarkoittaa? Voisitteko valaista minua...
Olen sängyssä hellä, aktiivinen, en mikään lahna joka vain makaa. Luulin että kaikki naiset haluaa hellän miehen. Kuten sitä useilta naisilta kuulee "tytöt tahtoo hellän orin". Tämä taitaa olla paskapuhetta... Kaikki MIEHET, unohtakaa tuo slogan. Vihdoin alan ymmärtämään että naiset ei ikinä tarkoita sitä mitä sanoo, vaan yleensä ne tarkoittaa juuri päinvastaista.
Sitten löysin jutun mitä en itsekkään meinaa uskoa.
Lähestulkoon jokainen nainen haluaa tulla alitajuisesti RAISKATUKSI. Ei mitään paskapuhetta. Tästä on tehty tutkimuksia ympäri maailmaa.
Joten siis tarkoittaako tämä että naiset ei tahdo mitään hellyyttä sängyssä vaan se naisten fantasia parhaasta seksikokemuksesta löytyy samanlaisista otteista kuin mitä ne sairaat väkivallalla naista raiskaavat käyttää!?
Pitäiskö meidän miesten siis käsitellä teitä naisia sillä tavalla että mustelmat jää, läpsiä perseelle, nimitellä huoraks ja olla lähestulkoon väkivaltainen sängyssä? Sekö vastaa sitä naisien unelma miestä sängyssä?
Olen sängyssä hellä, aktiivinen, en mikään lahna joka vain makaa. Luulin että kaikki naiset haluaa hellän miehen. Kuten sitä useilta naisilta kuulee "tytöt tahtoo hellän orin". Tämä taitaa olla paskapuhetta... Kaikki MIEHET, unohtakaa tuo slogan. Vihdoin alan ymmärtämään että naiset ei ikinä tarkoita sitä mitä sanoo, vaan yleensä ne tarkoittaa juuri päinvastaista.
Sitten löysin jutun mitä en itsekkään meinaa uskoa.
Lähestulkoon jokainen nainen haluaa tulla alitajuisesti RAISKATUKSI. Ei mitään paskapuhetta. Tästä on tehty tutkimuksia ympäri maailmaa.
Joten siis tarkoittaako tämä että naiset ei tahdo mitään hellyyttä sängyssä vaan se naisten fantasia parhaasta seksikokemuksesta löytyy samanlaisista otteista kuin mitä ne sairaat väkivallalla naista raiskaavat käyttää!?
Pitäiskö meidän miesten siis käsitellä teitä naisia sillä tavalla että mustelmat jää, läpsiä perseelle, nimitellä huoraks ja olla lähestulkoon väkivaltainen sängyssä? Sekö vastaa sitä naisien unelma miestä sängyssä?
Vastaukset 35
Vanhimmat
Useimmat naiset kokemukseni mukaan pitävät rajummista otteista aktin aikana, ne haluaa tuntea olevansa narttuja, ole sinä mies ja nussi kuin eläin. Pieni läpsiminen ja rumien puhuminen kiihottaa aika usein naisia.
Tuo siis lämmittelyjen jälkeen ;)
Hyvät herrat,
makunsa kullakin, mutta noin mustavalkoista se ei ole. Suosittelen alan oppaita.
Itselleni raiskaajan oloinen mies olisi varmasti järkytys. En ole todellakaan tyytyväinen kokemuksista raiskaajan kanssa, sitä ei toivoisi kenellekään. Fantasiat on fantasioita eikä hurjimmat tarkoitettukaan toteutettaviksi. Ehkä asia selkiääisi, jos ajattelet omia fantasioitasi toteutettuina tai yrität eläytyä raiskatun naisen asemaan?
Nuoruuden kolhuista huolimatta en minäkään kaipaisi viereeni hiiriä. Enkä siis raiskaajiakaan, vaan intohimoisen, rohkean ja toisen huomioon ottavan miehen, jolla on tilannetajua ja joka osaa nauttia naisista. Ehkä haave raiskaajasta juontuu siitä, että naiset haluaisivatt miehen näyttävän intohimonsa. Ei tarvita raiskaajia eikä väkivaltaa, että seksi tuntuu seuraavana päivänä ja jää mieleen. Muistelen ja haaveilen...
seksikumppania sulla on ollut?veikkaan että yksi ja se on ollut sekopää!
Ja miks sä muuten vastaat naisten puolesta kun et osaa vastata oikein?
-Lähestulkoon jokainen nainen haluaa tulla alitajuisesti RAISKATUKSI
Eikä halua. Heillä on fantasioita kovista otteista ja raiskauksestakin, mutta se ei tarkoita sitä että haluaisi _oikeasti_ tulla raiskatuksi.
teksti ei ole totta, vaikka kuinka sitä toivoisit.
Ei missään tapauksessa väkivaltaa, vaan kiihkeyttä ja voimakkaita otteita, esim. naisen nostamista, kääntämistä ym. Siten, että nainen tuntee miehen fyysisen voiman ja tuntee itsensä pieneksi ja hennoksi miehen käsittelyssä. Mutta se ei saa sattua!
se on... niin että saa tuntea itsensä naiseksi ja heikoksi. Antautua täysin miehelle vain koska hän on mies ja sinä nainen :) mutta mitään pakkoa eikä väkivaltaa siinä saa olla. Näin on!
Sinäpä sen näppärästi sanoit, minunkin haaveeni...Kännetelyä, vääntelyä eli pehmeää alistamista oman kullan kanssa...
mitä soopaa olet lukenut, mutta naiset EIVÄT halua tulla raiskatuksi. Ehkä mukaan mahtuu muutama nainen, jolla on vastaavia fantasioita, mutta eiköhän asia ole tositilanteessa aivan toinen.
"Hiirulainen" voi muuten tarkoittaa sitä, että toimit jotenkin mekaanisesti, ehkäpä INTOHIMO puuttuu.
Intohimo ei edellytä kovia otteita, ei kiitos! Vaan eräänlaista määrätietoisuutta, ehkä. Kovin vaikea kuvailla. Mitä on oikeastaan intohimo, kun ajatellaan seksiä?
"Lähestulkoon jokainen nainen haluaa tulla alitajuisesti RAISKATUKSI. Ei mitään paskapuhetta. Tästä on tehty tutkimuksia ympäri maailmaa."
Usko vaan tuohon niin jopa ymmärrät taas naisia paremmin! Itse raiskauksen kokeneena voin kertoa että näin EI OLE ja tuo "lähestulkoon jokainen nainen" ei myöskään pidä paikkaansa, jokainen jolle moinen on tapahtunut on enemmän tai vähemmän paskana koko loppu ikänsä.. tai kuten eräs tuttuni teki--> päätti itse päivänsä.
Se on eri asia kun jotkut naiset tykkää ronskeista otteista sänkypuuhissa mutta sillä taas ei ole mitään tekemistä raiskauksen kanssa.
Eli jos naisesi pitää sinua hiirulaisena sängyssä niin ratkaisuko on (omia sanojasi):
" Pitäiskö meidän miesten siis käsitellä teitä naisia sillä tavalla että mustelmat jää, läpsiä perseelle, nimitellä huoraks ja olla lähestulkoon väkivaltainen sängyssä?"
Voin sanoa että tuo EI toimi, jospa juttelisit naisesi kanssa että mitä hän haluaa ja unohdat nuo raiskaus/väkivalta-jutut.
Minusta miehen tulee olla hellä sängyssä, ehdottomasti. Mutta mies ei saa olla liian hellä eli sellainen hiirulainen. Sanasta hiirulainen minulle tulee mieleen ujo ja epävarma mies, joka ei uskalla toteuttaa itseään ja fantasioitaan. Sellainen joka ei uskalla koskea naiseen, vaan pelkää tämän särkyvän tai loukkaantuvan voimakkaammasta kosketuksesta. Voimakkuudella tarkoitan määrätietoisuutta ja itsevarmuutta, kosketus voi kuitenkin samanaikaisesti olla hellä tai vaativa, intohimoinen. Hiirulaismaista voi olla myös kaikesta kyselemeninen "saanko suudella, saanko koskettaa" jne. Tee äläkä kysele. Nainen sanoo kyllä vastaan jos ei pidä jostakin. Pääasia että mietit ja kysyt tarvittaessa mikä tuntuu naisesta hyvältä ja keskityt samalla myös omaan nautintoosi, eli et mene pelkästään naisen ehdoilla vaan heittäydyt itsekin tilanteen vietäväksi. Sinun tilannettasihan en tunne, mutta tässä kuitenkin mietteitä jotka voivat vähän valaista naisen näkökulmaa näissä asioissa. Omaa kokemusta seksistä ei ole, mutta tiedän minäkin sentään jotain näistä asioista. ;)
oo jo jonkun sortin dilemma jos ei saa olla ujo ja epävarma eikä kysellä mitään ja sit pitää kuitenkin kysellä mikä tuntuu hyvältä.Oottele aikusten oikeesti ne ekat sähellyskerrat ennekun kommentoit asiaa josta et mitään tiedä käytännön tasolla.
Vaikea selittää mitä tulee kysyä ja mitä ei. Tarkoitin kuitenkin ettei kannata jäädä arvailemaan tykkääköhän se tästä vaan kysyä tuntuuko hyvältä. Muuten on vaikea miellyttää toista. Kommunikaatio on a ja o seksissä kuten parisuhteessakin. Ei pidä kuitenkaan kysyä ihan kaikesta, pitää jättää tilaa spontaanisuudellekin. Ja ujo ja epävarma saa tietty olla, kunhan on sängyssä tiikeri. ;D
Ehkä sinun tulisi olla määrätietoisempi niin että naisesta tuntuu että tiedät todella mitä teet. Otat hänet varmoin elkein, kuitenkin hellästi ja rakastaen. Sitä minä ainakin kaipaan mieheltäni. Määrätietoisia otteita ennen kaikkea. Ymmärräthän tämän ja väkivallan eron? Tarkoitus ei ole todellakaan satuttaa vaan luoda ilmapiiri, jossa nainen voi luottaa täysin sinun varaasi ja nauttia estoitta. Usein tuhmat sanat kiihottavat, mutta ne lausutaan rakkaudella ja naista kunnioittaen.
"Usein tuhmat sanat kiihottavat, mutta ne lausutaan rakkaudella ja naista kunnioittaen."
Voin miehenä sanoa, että tässä on kunniotus kaukana..Ei voi ku nauraa...HA HA HA HA
Minä osaan pyytääkin mieheltäni jotain, enkä vain itke miksei se tee mitään. Et tainnut ihan ymmärtää mitä tarkoitin. Minun tapauksessani "tuhmilla" sanoilla ON tarkoitus tuottaa lisää nautintoa, ei halventaa - ei edes alitajunnassa, koska sellaiseen ei ole mitään syytä jos oikeasti rakastaa.
Olet ehkä vähän liiankin helläotteinen. Minusta hellyys on kyllä mukavaa, mutta jos sitä saa liikaa, alkaa tuntumaan, et olis sängyssä naisen kanssa. Siis kuvainnollisesti. Parempi olis vähän ottaa ronskimmin pepusta kiinni ja antaa kyytiä kunnolla. Nainen tykkää kun mies on miehekäs eikä tosiaankaan mikään sivelijä. Esileikissä se on mukavaa aluksi, mutta sitten pitää olla intohimoa;)
En haluaisi tulla raiskatuksi.
Kannattaisko sun jutella sen sun naises kanssa mitä se haluaa, täällä sitä tuskin kukaan tietää...
sitä mitä naiseni haluaa.
Oli puhe että alitajuisesti haluaa sitä. Sillä ei tietääkseeni ole mitään tekemistä oikean haluamisen kanssa, mutta kyllä se sitä tarkoittaa että jollain tasolla naiset tavallaan "haluaa" sitä.
Kun ollaan helliä niin sitä valitetaan vain, ja sit kun ollaan vähän kovaotteisempi niin valitetaan kovakouraiseksi.. Kyllä te naiset ootte niin omituisia otuksia. Ei se kyllä mikään uusi juttu olekkaan. Naisten sanat ei ikinä näköjään merkkaa mitään.. Asiat on aina päinvastoin. Ettekö osaa hemmetti vieköön mitään sanoa suoraan miehille?
Yksi nainen haluaa yhtä, toinen toista. Ei ole olemassa mitään naisten yhtämielistä tajuntaa. Siinä on ongelmasi, jos näin raukka kuvittelet.
...saako mies esittää vaatimuksia siitä miltä seksin pitää tuntua ?
Monet naiset nyt tuntuvat vastaavan että hommat pitää hoitaa niin että naisesta tuntuu hyvältä, eli jos naisesta ei tunnu hyvältä niin sitten muutetaan tyyliä. 90% palstan naisista tuntuu nyökyttelevän tälle käsitykselle.
Entä jos miehestä ei homma vaan oikein tunnu erityisen mielenkiintoiselta. Saako hän sitten kanssa vaatia tyylilajin vaihdosta. Entä jos naista ei kyseinen muutos huvitakaan ?
Et kai hyvä mies yhden URPON takia luule, että kaikki naiset ovat samanlaisia. Heitä akkasi ulos ja ota normaali nainen tilalle!
Jos seksielämä ei omasta mielestä toimi niin siitä pitää puhua kumppanille eikä kavereille. Kannattaako tuollaisen juoruilevan eukon kanssa edes olla? Sitä paitsi tuskinpa naisesikaan on täydellinen sänkyhommissa.
Mikään ei ole nautittavampaa kuin hidas, pitkäkestoinen äärimmäisen herkkä rakastelu, joka parhaimmillaan saa kyyneliin. Se on kahden ihmisen välinen hetki, tunne, että olemme yhtä. Niin lähellä, niin yhdessä. Sellaiseen mieheen haluan rakastua. Ja tuota kun sais vielä joka päivä. Mutta en valita siitä, että joskus aamulla, kiireessä ennen töihin lähtöä heitettäisi vielä pikaiset ähinät. Niin kauan, kun ei ole lapsia, se on mahdollista. Sellaisen miehen haluan.
"Kuulin naiseni sanovan ystävälleen että olen hiirulainen sängyssä. Mitä hemmettiä tämä tarkoittaa?"
Teillä on kommunikaatio-ongelma.
Naisesi on täydellinen idiootti, kun meni puhumaan yksityisasioistanne ystävälle. Vaadi anteeksipyyntöä ja pistä nainen koeajalle, jonka aikana hänen tulee osoittaa kelpoisuutensa sinulle.
Ja lisäksi voit haukkua naistasi jonkin verran, esim. hän on ruma, huono sängyssä, ärsyttävä, huora, ym, ym. Antaa maistaa omaa lääkettään. :)
Ja parisuhde kukoistaa!
Hellyys on mukavaa JOSKUS, rajuus on Myös mukavaa JOSKUS... Eli jos seksi on joka kerta samanlaista ja saman kaavan mukaan menevää, se ei välttämättä enään "maistu niin hyvältä". Uskon tuon tutkimuksen perustuvan kuitenkin siihen että nainen haluaa tulla raiskatuksi OMASTA TAHDOSTAAN, hän ei halua kipua vaan pientä alistamista, hän ei halua tulla jossain puistossa puukon kanssa uhaten tuntemattoman miehen raiskaamaksi. ja loppukädessä uskoisin myös ns. raiskauksen alitajuisen toiveen liittyvän jännitykseen ja kuitenkin uskon siihen että nainen saa myös haluamansa, eli tyydytyksen, eikä esim yht äkkistä työntymistä kuiviin paikoihin.
Lisäksi noille muille tiedoksi....Naiset puhuu seksielämästään ystävilleen...Enemmän kuin arvaattekaan.
Seksi ei ole kovin tärkeää parisuhteessa. Vaikka tykkäänkin harrastaa sitä. Ei tuo naiseni kommentti haittaa sinänsä minua itseäni. Mutta sillä näyttää joku ongelma olevan kyllä.. Vois tosiaan haukkua takas ja alentaa sen itsetuntoo vaikkei oiskaan syytä =)
No kyllä minä vähä rajumpi olen nyt ollu. Eihän tuo nainen ole valittanu, eikä kummemmin ihmetellykkään.
Vai että naiset puhuu ystävilleen seksistään? Kyllä ootte outoja otuksia. Miks helvetissä moista teette? Ainiin.. Senkö takia että teillä kana-aivoilla ei ole mitään muuta mistä puhua? Hihii. Tästäpä se alkaa =)
No mitäpä te siitä seksistä puhutte? Jotain peeniksen kokoon liittyvää vai? Ja voihan... NIINPÄ TIETYSTI! Naiseni ystävä on parikertaa tokassu mulle "hei suuri, pieni mies". Enpä ole ennen tajunnu mitä tarkoitti.. Mitä nyt tota pientä tuossa käyttää kun olen ulkoapäin suurikokoinen. Eli naiseni ei oo tyytyväinen mun varustukseen ja on menny puhuu siitä ystävälleen? Hahah, no minäpä olen sinut itseni kanssa. Ja ei moinen asia ole ongelmaksi aikuiselle ihmiselle. Tosin naiselleni se ilmeisesti on joku ongelma.. Niinkuin nykymaailmasta näkee, se on teille kaikille naisille ongelma-asia tuo peeniksen suuruus. Kaikkiko te naiset olette tuonkaltaisia? Tai, turha väittää muuta. Johtuuko se teidän huonosta itsetunnostanne, että se peeniksen mitta on ONGELMA? Koska itselläni asian kanssa ei ole mitään ongelmaa. Naurettavaa!
Itse en kyllä tietenkään puhu kavereideni kanssa minun ja naiseni seksistä. Koska herrasmiehet eivät moista harrasta. Samaa odotan naiseltakin kyllä. Naisen pitää olla nainen eikä mikään aivoton tyttö, kuten edellä oleva ilmeisesti on jos tuollainen olet kerta. Alkaa jo menemään pikku teinien jutuiksi jos aikuiset naiset puhuu yksityiskohtia seksistään miehensä kanssa. Jos ei ole muuta puhuttavaa niin sit on voi voi. Taas tulee itsetunto- kysymys peliin =) Alan jo pikkuhiljaa ymmärtämään teidän naisten ajatusmaailmaa. Ei siellä ilmeisesti koskaan mikään seksiä suurempi juttu liiku.
Ei tässä mistään kanaaivosuudesta ole kyse, naiset vaan puhuu ystäviensä kanssa kaikesta, seksi sattuu olemaan se prosentti osuus vaan siitä. Miehille ehkä riittää se että puhutte tissien koosta ja jalkapallosta jne,,,kaikesta täysin vähäpätösistä asioista. Ja mies joka tajuaa sen että nainen haluaa keskustella KAIKESTA: suhteestanne, seksistä,lapsista, töistä, harrastuksista ja elämästä yleensä, pärjää 100% varmasti hyvin naisten kanssa..tietenkin jos vielä hallitsee nämä taidot.
Ps. En väittänyt että puhuisimme yksityiskohtaisesti seksistä, eli emme, en ainakaan minä...kuvaile mitenkään yksityiskohtaisesti vaan esim näin saatan sanoa että hän osaa tyydyttää minut täydellisesti, mutta seksiä on liian harvoin. ja tuonkin vain niille ystäville kenelle voin kertoa muutenkin IHAN kaiken.
Tässä on muuten yksi outo juttu, jota olen muulloinkin miettinyt asiassa nainen juoruilu. Liekö sitten johtuu jostakin "esteisyydestäni" mutta ole aina ollut sitä mieltä että toisella ei ole minkäänlaista oikeutta puhua puolisonsa fyysisistä tai henkisistä puutteista. Kehua saa muttei haukkua. Tuntuisi sanomattoman pahalle kuulla kautta rantain, että puolisoni kaverit tietäisivät epäkohdistani tai toisin päin. Vaikka sen toisen kanssa asuukin ja kaverit on mitä ihanimpia ja luotettavimpia niin toisen asiat ovat aina toisen omia. Keskenään niistä voidaan keskustella mutta niitä ei levitellä eteenpäin. Johan se rikkoo "luottamuksen kaksinaisuudenkin" eli me-hengen.
Ymmärrän täysin kantasi, ja tokikaan en itse kenenkän henkilökohtaisia asioita ystäville kerro.
Mutta,miksen voisi kertoa riidasta/ongelmasta jota käymme läpi ystäväni antaa siihen oman näkökantansa jos olemme pattitilanteessa. Ei kai kukaan rakkaastaan sano mitään pahaa tai mitään mitä tietää ettei puoliso haluaisi muiden tietävän.
On mahdotonta haluta tulla väkisin otetuksi. Silloinhan se ei ole väkisin vaan leikkiväkisin. Ja sitä monet naiset tosiaan haluavat. Siinä on se ero, että homma on puolessa sekunnissa poikki, jos toinen niin haluaa, eikä oikeaa satuttamista tapahdu. Tiettyyn rajaan asti lievä kivun ja nautinnon yhdistelmä on taivaallinen, mutta se ei silloin ole väkivaltaa.
Hellyydentoiveet on helpompi sanoa ääneen, kuin kommentti tyyliin "haluaisin että kovalla kalullasi painaisit kaikella voimalla mua perseeseen joku päivä". Anteeksi, rumaa kieltä. Eihän nainen "saa" sanoa sellaista. Mutta toisaalta, nainenhan voi syyttää vain itseään hiirulaisesta jos on sellaista ääneen toivonut.
Veikkaisin, että useimmat naisista haluavat joskus sitä hellyyttä, joskus rajumpaa menoa. Etkö sinä? Oletin, että se on melkein kaikkien kohdalla niin, anteeksi.