Runsaat menkat ja ratsastaminen

Miisa

Mulla on varsin runsaat kuukautiset ja olisin kysynyt että miten te teette ku ratsastatte menkkojen aikaan. Tamppooneja en käytä, eli olis kiva tietää että millasii siteitä käytätte ja onko teillä erilaiset ratsastushousut menkkojen aikana. Tää siis koskee runsaita menkkoja tää kysymys.

8

1676

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö87

      en käytä mitään erikoissiteitä, ihan normaaleja. Ei ole erityisratsastuushousuja, talvella ratsastan toppahousut jalassa, kesällä on ratsastushousut. ei niiden aikana ratsastaminen ole ongelma! :)

    • essi

      Kannattas opetella käyttään tamppoonia. Koska ethän sä sit voi uidakaan.

    • Heppamamma

      Kärsin itse samasta ongelmasta... Käytän Libressen yösiteitä, tai vaihtoehtoisesti tamponi ja tavallinen side.

    • lilli

      Joo ja parit pikkarit päällekkäin, niin on napakampi olo.

    • Minor2

      sama ongelma ratsastus olis tänää ja runsaat menkat ollu jo 7 päivää. Pelottaa hiukan ennen ei oo sattunu päällekkäin ja aloin just käydä uudel tallil jossa on vuorokautta ennen ilmotettava ellei pääse. Help mahd. Nopeesti

    • iik..

      Oon 10, enkä oo kärsinyt vielä. Mietin paljon että uskallanko sillon ratsasta..

    • Minor2.

      Ratsastus meni hyvi, sattuhan se vähän ku ravii meni. Tosin oli jo viimesii päivii menkat. Kyl voi ratsastaa vaik menkat onki, tosin jätän kyl väliin jos on päivä jolloin side pitää vaihtaa vähintään tunnin välein. Sillon ei oo kiva ratsastaa, mä ainaki pelkäisin et menis läpi.

    • Ratsastaja123

      Mulla on alkanut juuri viime kuussa menkat. Harrastan ratsastusta, ja minullakin vähän hermostuttaa jos joskus pitäisi menkkojen aikaan ratsastaa. Nyt yritän sykronoida menkkoja koska ensi kuussa ratsastusleiri, viikon kestää. Pahasti näyttäisi, että silloinhan ne menkat tietty olisi.. No, kahdet alkkarit ja yöside niin ehkä selviän. Varsinkin koska mulla on meilkein kivuttomat, vähän huonoa oloa aika ajoin, mutta siinä se. En kuitenkaan anna kuukautisten lopettaa harrastustani :3

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      95
      1503
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1043
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      399
      905
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      163
      880
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe