Voisitteko lopettaa täälä keskustelupalstalla homostelut..Ei enää oikeasti jaksa kauaa katella kun aikuset(?) ihmiset erityisesti miehet täälä toisiaan homoiksi nimittelee..Eikö teillä todellakaan ole aivot kasvaneet sen vertaa että kykenisitte keskustelemaan asiallisesti ja vaihtamaan mielipiteitä asiallisesti?Ja sitten vielä jotkin ihme metalli vihaajat käy täälä erityisesti haukkumassa, onko teillä todellakin noin kova tarve toteuttaa itseänne sillä tavalla? tunnetteko nostavanne omaa itsetuntoanne sillä? Minusta teette itsestänne säälittäviä/naurettavia ala-arvoisilla kommenteillanne ja voisitte ihan hyvin ajatella omassa pienessä päässänne näitä asioita..Opetelkaa käyttäytymään ennen kun koskette koko tietokoneeseen!
toivon suuresti että porukka pystyisi elämään sovussa!
toivon suuresti että porukka pystyisi elämään sovussa!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hei vaan!
Miksi tartut nimenomaan tuohon homosyytösaiheeseen, onhan täällä paljon muutakin "älykästä" keskustelua:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=1500000000000065&posting=22000000010238624
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=1500000000000065&posting=22000000010163886
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=1500000000000065&posting=22000000010214441
Vaikkapa nuo fiksut kommentit. Eikö voisi lopettaa omien mielipiteiden ja perusteettomien juttujen esittäminen kokonaan?
Onneks kaikki ei oo miehiä, Girlschool ja Nina Hagen rocks!
bändien dissaus jutut on kans yksi kirous..Ihmisillä kun on joku ihme piirre pitää vain omia lempibändejä niinä oikeina joista kaikkien pitäisi pitää..
Olen samaa mieltä. Osaan kuitenkin katsella noita typeriä juttuja muiden yläpuolelta, olen ilmeisesti kehittynyt muita pidemmälle ja älyni on kai korkeammalla. Pitkään olen seurannut näitä keskusteluja ja haluaisin, että vain asiajutut kaivetaan esille, eikä ylipitkiä keskusteluja jostakin homoista. No, nyt sorrun ylipituuteen...siis tässä kirjoituksessa. Joten pitemmittä puheitta asiaan.
Tuntuu olevan nuijaa porukkaa liikkeellä liikaa. Mikä saa kaikki kahelit hakeutumaan juuri tänne? Niille pitäisi suoraan sanottuna kaivaa kaivurilla iso monttu ja jättää sinne "keskustelemaan".
Long live Maiden ja Aces High!
Ai niin ja: UP THE IRONS!
"onneks kaikki ei oo miehiä"?
paremmin olisi että "onneks kaikki ei käyttäydy huonosti"
mutta ei ikinä onnistu. nyt ollaan suomi24:n foorumilla ja oikeastaan on hauskaa kun on tälläinenkin palsta missä saa käydä tappelemassa muiden kanssa. tottakai kaikilla on tarve toteuttaa itseään joskus typerästi, ei tainnut sullakaan paljon muuta pointtia olla ku päteminen tässä topicissa.
ei ole päteä vaan vähän muistuttaa ihmisiä siitä että kun palstasta kehittyy vihamielinen niin ei siellä varmaankaan kovinkaan monella enää hauskaa kauaa ole, jossain tapauksissa saatetaan mennä jopa henkilökohtaisuuksiin..Ja tietämätön täälä leimataan typerykseksi, miksei voitaisi vastata kiltisti kysymyksiin eikä heti "vittu typerä etkö tuotakaan tiedä"..Mutta näköjään tänne tullaan vaan sunkin kommentin perusteella tappelemaan ja se ei kyllä ole kovinkaan fiksua toimintaa..
...olet, mutta turhaksi tulee jäämään toiveesi. On turhan helppoa mollata toisia nimimerkin takaa, kun ei tarvitse kirjautua, antaa henkilötietoja jne. Nämä henkilöt jotka haukkuu toisia homoiksi ym. eivät joko ole aikuisia tai sitten he ovat jääneet "isoiksi" kasvettuaankin henkisesti vielä lapsiksi. Näin on näreet.
Itsekin lukisin palstoilta mieluiten kirjoituksia, joissa keskustellaan musiikista ilman, että toisten musiikkimaku torpataan surkeaksi tai jokin tietty bändi ihan p--ksi. Mutta turhaksi jää toiveeni, valitettavasti. Niin kauan kuin täällä vallitsee anonymiteetti (sana jota keskenkasvuiset ei edes tajua), joudumme lukemaan molemminpuolista, typerää herjausta.
Taitaa metallisteista löytyä monta piilohomoa kun pitää aina siviilissäkin olla jauhamassa sitä samaa vanhaa väsynyttä homo-läppää. Homo-sitä-ja-homo-tätä koko ajan, etenkin death/blackis-piireissä tuntuisi tätä lössiä olevan.
Diggailen hevimusaa pirusti silti, vaikka lieveilmiönä ovatkin nämä teiniblackikset, homostelijat ja skenepoliisit...kestämättömiä.