Mulla on 12. päivä alkavalla viikolla tulossa paku Saksasta suomeen tuosta vähän Bielefeldin läheltä. Kyytiin mahtusi 1-2 moottoripyörää tms, jos joku on kiinnostunut saamaan kohtuu rahdilla pyörän mukaan. Jos kiinnostusta löytyy, niin [email protected]
Paku tulossa Saksasta. Kyytiin mp tms`.
Nimetön
91947
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Onko vakuutukset kunnossa teetkö pimeesti kuka on vastuuhenkilö.??Kuka tekee vastaanottotarkastuksen??
Onko jotkut vakuutukset pakollisia>??Jokainen taaplaa omalla riskillään..
Vastoonottotarkastus?Mikähyän tällainen oikein olisi,kuka järjestäisi?
Nyt tuntuu että oikein vanhan ajan TAISTOLAISKOMMUNISTIT ovat oppineet jo tietokoneen käytön.
Että täällä on vain idiootteja. Ajattelin tarjota kyydin jonkun pyörälle hyvinkin edullisesti tyyliin satasella. Pyörien kuljettamisesta on kokemusta, enkä niitä ikinä ole kuljetuksessa kaatanut.
Mutta täällä tuntuu olevan koko foorumi täynnä **tun urpoja.
Ai niin ja kuitin olisi saanut. Mutta enpähän enää viitsi vaikka joku haluaisikin laittaa pyörän kyytiin. Tuon mieluummin vaikka kaljaa ja juon sen.
Niin se menee. Kumma muuten että kun käyn paljon saksalaisilla forumeilla (saksa toinen äidinkieleni) niin siellä ei ole juuri koskaan minkäänlaista aukomista ja inttämistä. Asiallisia kirjoituksia, jotka alkaa aina tervehdykesellä ja loppuu toivotuksiin ja sitten nimi tai nimimerkki perässä.
Onko suomalaiset oikeasti suurin osa räkänokkia vai mistä johtuu tuo erilaisuus nettikäyttäytymisessä. Tässä olisi jollekin tutkijalle tutkimista.
Onko kannattavaa tuoda pakettiauto Saksasta? Katselin noita veropäätöksiä Transporterin osalta ja ei voi todeta ku huh huh.
tuntemattoman pisneksistä?
Mikä näyttää sinusta kannattamattomalta, saattaakin olla toiselle kannattavaa.
Niin ja pakuja on kyllä paljon muitakin kuin Transporttereita. Keskity siis (OMAAN) elämään.
Huom! Minä en tuo, vain kommentoin...
omaan elämään, äläkä kommentoi.
... sen vuoksi, että itseänikin kiinnostaa pakettiauton tuonti.
Kyllä on elämä vaikeaa joillakin mulkeroilla.
Siistikääs taas vähän kieltänne, ettei tämäkin foorumi ole kohta kuin jippii..
Keskittykää olennaisiin ja asiallisiin kommentteihin.
T. Keijo