Kuinka pian avioeron jälkeen olette aloittaneet uuden suhteen jolla on ollut jopa mahdollisuuksia onnistua? Mikä on vaikuttanut onnistumiseen/epäonnistumiseen uudessa suhteessa, tai siihen että ylipäänsä on ollut mahdollista kiinnostua jostain uudesta.
Kuinka pian?
Gallupoija
51628
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eikö tuollaiset gallupit ole vähän arsesta, vai haluatko tietää tilastollisen todennnäköisyyden sille, että kannattaako aloittaa uusi suhde heti, vaiko vähän myöhemmin.
Jotkut näyttävät aloittavan ennen edellisen loppumista, toiset taas heti edellisen perään, joku odottelee vähän aikaa, joku taas odottaa sitä "oikeaa" ja yksi ei aloita uutta suhdetta enää koskaan.
Eli tässä olisi varmaan sellaisen tuhannen haastatellun vastaukset tiivistettynä yhteen vataukseen;)
Onhan se joo arsesta :) Noi vaihtoehdot on tietysti olemassa mutta kai joillain on omakohtaisia kokemuksia. Haluaisin arvailla todennäköisyyttä kannattaako mun sekaantua vasta hiljattain eronneeseen mieheen vaikka vaikuttaisikin kiinnostuneelta. Miestä ei käsittääkseni tai ainakaan kuullakseni voisi vähempää kiinnosta ex eukkonsa näkeminen ymmärrettävästä syystä. Mua taas ei kiinnostaisi saada aina siipeeni. Sen verran realisti jo olen että en odota keneltäkään mitään mutta yritän silti välttää kaikista sekavimpia tapauksia. Pikkuhiljaa rupee kaikenmaailman säädöt kyllästyttämään. En ole kuitenkaan hakenut niitä kaikki torspoja keihin olen törmännyt. Mulla on varmaan vaan ollut huono tuuri.
mä alotin uuden "suhteen" 4kk eron jälkeen.tai olin siis naimisissa paperilla.tän uuden kans ollaan kyl edetty tosi hitaasti,alkuun oltiin pelkkiä kavereita et ei oikeestaan voi sanoo et meil ei alkuun ollu suhdetta.mut nyt on ja menee tosi hyvin.ollaan jopa puhuttu naimisiinmenosta vaik alkuun olin sitä mieltä et en kyl enää mee.
Sinähän olet jo realisti ja pystyt itse arvioimaan tilanteen. Käy keskusteluja, miksi eninen suhde kariutui, sieltä löytyy mielenkiintoisia asioita ja etene hitaasti. Ei se, että entinen ei kiinnosta ole vielä tae mukavasta ihmisestä, mutta voihan olla etteivät sopineet toisilleen.
Minä huumannuin ja kun kuulin, että ex oli sanonut "minun rakkaasta", että on maailman ilkein ihminen, tunsin syvää sympatiaa rakastani kohtaan ja ihmettelin, että oli ollut tuollaisen kotkan kanssa. Kolmen vuoden kuluttua olin samaa mieltä, alistettuna psykopaatin kanssa. Kannattaa hieman selvittää menneisyys.
Oon aivan rakastunut tähän mieheen ja hän muhun. Lapset on upeita ja ihastuin niihin heti ensitapaamisesta. On tosi hyvä tunne koko jutusta. Parempi kun kenenkään kanssa vuosiin. Tämmönen väliraportti. Kannatti sekaantua. :)