Merkillistä, että YLE alkaa säästösyistä vähentää väkeään.
Kuvittelisin, että lupamaksuilla toimintansa rahoittava laitos, voisi tehdä sen verran ohjelmia, kuin mihin rahat riittävät.
Kuvittelisin, että lupamaksuilla toimintansa rahoittava laitos, voisi tehdä sen verran ohjelmia, kuin mihin rahat riittävät.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miten niin merkillistä? On jo korkea aikakin vähän tuulettaa sitäkin suojatyölaitosta. Kun nuo ohjalmatkin on sitä samaa huttua ja uusintoja. Varmaan YLE on yksi kaikkein tehottomampia firmoja tässä maassa. Ulos vaan kaikki turha porukka sieltakin.
josain maailmankolkassa.
Sinne pitää lähettää omat toimittajat, vaikka insertit voisi ostaa paljon halvemmalla muilta tv-yhtiöiltä..
Ylessä tehtävä, kuin Ikea. Ensin hinta ja mitä sitten sillä saa. Lupamaksu 80ekuu/vuosi. Sitten tehdään sillä mitä pystyy. Loput mainoskanavilta. Luuskut kortistoon.