Olisi tooosi hauskaa, jos tälle palstalle voitaisiin tehdä kokemuksia ja kysymyksiä plugeista/tunneleista ;) Itse olen jo ostanut yhdestä kaupasta venytyskorut ja aion nyt alkaa venyttää niitä. Mistä saisin tilattua hienoja koruja sitten kun plugit valmistuvat? Kaupasta josta ostin venytyskorut ei ollut kovinkaan hienoja koruja... itse tiedän vain sivut: www.napakorut.fi, www.a-ilusion.com että ne jotka tietää hyviä sivuja, niin tänne vaikka linkkeinä :)
Kaikki joilla on Pligit!!!
kiinnostunut :)
71067
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siis Plugit... otsikkoon kirjoitin väärin.. mutta ehkä viellä joskus opin *nauraa*
Yazkalla ainakin on melkoisen monipuolinen valikoima :o) elikäs käy katsomassa vaikkapas Yazkan sivuilta:
http://www.yazka.com/harness/index.htm
Taikka kenties jokin toinen tatska/lävistysliike sielläpäin missä asustelet? taikka jossain lähistöllä?
http://www.tattooheka.com/plugit.htm
Täällä meillä päin ei ole mtn. lävistys liikkeitä :( Mutta kertokaapas kokemuksianne. jos sellasia on :)
Itse venyttelen tällä hetkellä hyvin hitaasti ja rauhallisesti. Vasta 3.2mm menossa. Tuossa syksymmällä sitten isompaa kun rahaa on taas koossa ja muutenkin asiaa liikkeeseen.
Itse en saa isompia koruja läpi korvasta, ei vain luonto riitä runnoa, kun ei ole kunnon venytystappeja.
Mutta mitä olen kuullut niin venytys on projekti joka ei lopu ikinä. Nyt oma tavoite on noin 6mm, mutta saa nähdä mitä sitten kun olen sen saavuttanut.
mulla on venytys nyt kestänyt n kuukauden ja oon päässyt 3mm tunneliin. tavoitteena on varmaan 6mm, riippuu minkä näkönen se on siinä vaiheessa. en halua liian isoa.
oon venyttäny eka 1.8 barbelilla, sit 2.4 renkaalla , sit 2.8 muovipuikol ja nyt on 3.0 tunneli. ja välillä on saanu runnoa vähän enemmänkin :p
yritän seuraavaksi löytää spiraalin.
koruja saa allaolevasta osoitteesta (ruotsalainen) ilman postimaksua jos maksaa kortilla:
www.star-piercing.net/sunshop
Siis miten tuo venyttäminen tapahtuu käytännössä? Ihanko sitä vaan aletaan tavalliseen korviksen reikään tunkemaan aina isompaa ja isompaa korua? :D
Itse haluaisin tuollaisen ja pitäisi sitä vähän perehtyä asiaan.. :P