hei, haluaisin vaan tietää, onko joku OIKEASTI ONNISTUNUT SAAMAAN SELLULIITTINSÄ POIS, eli onko mitään järkeä yrittää kaikin keinoin sitä häätää, kun se kerran on tullut, vai pitääkö sen kanssa elämiseen vain alkaa sopeutua.
Jos olet saanut selluliittisi pois tai edes vähenemään, kerro ihmeessä kuinka!
KIITOS.
KYSYMYS
12
13924
Vastaukset
- Rosie
Minua alkoi häiritsemään n. vuosi sitten takareisissä ja pepussa olevat selluliitti muhkurat ja silloin päätin tehdä asialle jotakin (ja tulokset ovat olleet uskomattomia =))
Tein joka päivä 2kk:n ajan takareiden ja pepun kiinteytys harjoitusta ja selluliitti on lähtenyt kokonaan pois!
Se mene näin: käy selälleen maahan ja laita toinen jalka portaan päälle ja nosta itsesi tämän jalan avulla ilmaan (niin että ala selkä irtoaa maasta). Tee kummallakin jalalla 20 nostoa kerran päivässä. Kyllä selluliitti saa kyytiä!- alkup.
Jee! Kiitos ekasta vinkistä ja onneksi olkoon! Aloitan hetimiten. Onko muita ihmekonsteja? Kertokaa lisää, tytöt!
alkup. kirjoitti:
Jee! Kiitos ekasta vinkistä ja onneksi olkoon! Aloitan hetimiten. Onko muita ihmekonsteja? Kertokaa lisää, tytöt!
Kannattaa ennen suihkua tehdä kuivaharjausta. Se parantaa verenkiertoa, aineenvaihduntaa ja silottaa ihoa. Seluliittiaineetkin imeytyvät paremmin kun iho on kuorittu. TErveellinen ruokavalio on kaiken a ja o!
- kiitos
Chilina kirjoitti:
Kannattaa ennen suihkua tehdä kuivaharjausta. Se parantaa verenkiertoa, aineenvaihduntaa ja silottaa ihoa. Seluliittiaineetkin imeytyvät paremmin kun iho on kuorittu. TErveellinen ruokavalio on kaiken a ja o!
Olen kuullut tosi paljon kaikkea, mitä PITÄSI tehdä, nyt kiinnostaa nimenomaan kuulla tositarinoita sellaisilta, joilla joku juttu todella olisi toiminut. Kiitos kannanotostasi.
- tällä palstalla
kiitos kirjoitti:
Olen kuullut tosi paljon kaikkea, mitä PITÄSI tehdä, nyt kiinnostaa nimenomaan kuulla tositarinoita sellaisilta, joilla joku juttu todella olisi toiminut. Kiitos kannanotostasi.
aiemmin tuolla alempana "sellu sulaa todentotta".
Ja se tehoaa oikeasti!! Joku muukin ketjussa on sitä kokeillut ja on tehonnut hänelläkin jo n. viikossa! tällä palstalla kirjoitti:
aiemmin tuolla alempana "sellu sulaa todentotta".
Ja se tehoaa oikeasti!! Joku muukin ketjussa on sitä kokeillut ja on tehonnut hänelläkin jo n. viikossa!Miten selluliitti voi sulaa viikossa????
- ihmeellistä
Chilina kirjoitti:
Miten selluliitti voi sulaa viikossa????
kantsii siis kokeilla
- ei_niin_kiinteä_peppu
olen miettinyt monesti, millä saisin peppuni kotikonstein kiinteytettyä, nyt löysin sitten tämän ohjeen ja kokeilin, kyllä tuntui hyvältä, heti oli peppu kiinteämmän tuntuinen, aion pakottaa itseni jatkamaan tuota ;) kiitos paljon!
- hehj.
MOI en oikeen oo perillä tosta jutusta joten voisitko ystävllisesti kertoa miten saa jalan avulla koko vartalon nousemaan
- Sellupylly
hehj. kirjoitti:
MOI en oikeen oo perillä tosta jutusta joten voisitko ystävllisesti kertoa miten saa jalan avulla koko vartalon nousemaan
Jalka rapulle ja jalalla nostat.... siis miten. Enkä minä viitsi tuonne ulos lähtee makoilemaan maahan.
- femmeh
Liikuntaa ja terveellinen ruokavalio ihan tavaksi niin kyllä se selluliittikin kaikkoaa.
Oma viikottainen liikuntaohjelmani ei ole sen kummempi kuin 3tuntia bodypumpia ja kaksi lenkkeilykertaa. Herkuttelen kerran tai kaksi viikossa mutta mahdollisimman kevyin vaihtoehdoin. Juon paljon vettä. Olonikin on paljon terveempi ja kevyempi verrattuna entiseen mässäilyyn ja satunnaiseen liikuntaan.
Kyllä siitä selluliitistä pääsee eroon kunhan ei luovuta kesken kaiken. Jos kahdessa päivässä reiden ympärys ole kaventunut jatka vain uusia terveellisiä elämäntapoja. Kuukausien ja vuosien tuloksia ne hyvät kropat ovat. Pitkää pinnaa vain. - lillis123456
niin uskomatonta kun se onkin, ni lopetin limun (myös laitin) juomisen, ja syön pizzaa/sipsejä/mäkäriä kuiteskin vielä yhtä/viikko, mut selluliitti väheni huomattavasti. joka päivä yritin kävellä ees vartin tai puoltuntia ja puolessa vuodessa on selluliitti vähentynyt huomattavasti plus reidet kaventuneet 3cnt/reisi! Ja huomasin ton kaiken ihan vahingossa kun kokeilin yhtiä sortseja mitkä on ennen puristanu ja nyt punteissa olikin tilaa. Ja kaikki toi vaan ihan pienellä elämöntapamuutoksella koska herkkuja syön silti melkeen joka päivä enkä urheile ni 3kk aikana! Sain semmosen motivaatio puuskan että nyt alotin sit tekemään vähän lihaskuntoa iltasin telkkaria kattellessa ja juomaan vettä vielä enemmän kun ennen ja yritän jättää karkinkin pois. Mutta niinku sanoin, uskomatonta että näinkin hyviin tuloksiin pääsi! Tsemiä sinne :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766775Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346503Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806292Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644092Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62399Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant462138Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1381501- 141462
- 1961212