Olen keski-ikäinen mies Etelä-Suomesta. Joudun työni puolesta matkustelemaan paljon. Olen perheellinen ja ainakin omasta mielestäni onnellisesti naimisissa.
Viime aikoina on kuitenkin alkanut tummia pilviä kerääntymään muuten niin seesteiseen elämääni. Työhöni kuuluvat illanistujaiset ravintoloissa asiakkaitten kanssa. Tietenkin alkoholikin on menossa mukana, vaikka en mikään alkoholisti olekaan.
Viimeisen puolen vuoden aikana olen jo useana aamuna herännyt vieraassa asunnossa - suoraan sanoen vieraassa vuoteessakin. Tietenkin noihin yöllisiin seikkailuihin on ollut syytä minussa itsessänikin, mutta suurempi syy on kyllä ollut tapaamissani naisissa. He ovat aika häikäilemättä käyttäneet minua hyväkseen.
Ihmettelen, miksi suosioni on iän myötä vain kasvanut. Kaiken järjen mukaanhan sen pitäisi olla juuri päinvastoin
Alan jo olla huolissani avioliittonikin puolesta. Pelkään, että vaimo saa jonain päivänä tietää, mitä kaikkea työreissuillani tapahtuu. Tiedän, että tämä saattaa kuulostaa koomiselta, mutta alan jo olla epätoivoinen.
Olen yleensä kertonut tapaamilleni naisille, että olen naimisissa, mutta mikään ei auta.
Miksi naiset eivät iske vapaana liikkuvia poikamiehiä, vaan meitä naimisissa olevia?
Viime aikoina on kuitenkin alkanut tummia pilviä kerääntymään muuten niin seesteiseen elämääni. Työhöni kuuluvat illanistujaiset ravintoloissa asiakkaitten kanssa. Tietenkin alkoholikin on menossa mukana, vaikka en mikään alkoholisti olekaan.
Viimeisen puolen vuoden aikana olen jo useana aamuna herännyt vieraassa asunnossa - suoraan sanoen vieraassa vuoteessakin. Tietenkin noihin yöllisiin seikkailuihin on ollut syytä minussa itsessänikin, mutta suurempi syy on kyllä ollut tapaamissani naisissa. He ovat aika häikäilemättä käyttäneet minua hyväkseen.
Ihmettelen, miksi suosioni on iän myötä vain kasvanut. Kaiken järjen mukaanhan sen pitäisi olla juuri päinvastoin
Alan jo olla huolissani avioliittonikin puolesta. Pelkään, että vaimo saa jonain päivänä tietää, mitä kaikkea työreissuillani tapahtuu. Tiedän, että tämä saattaa kuulostaa koomiselta, mutta alan jo olla epätoivoinen.
Olen yleensä kertonut tapaamilleni naisille, että olen naimisissa, mutta mikään ei auta.
Miksi naiset eivät iske vapaana liikkuvia poikamiehiä, vaan meitä naimisissa olevia?
Vastaukset 45
Vanhimmat
Jaahas..Olipa kerrassaan nerokkaita selityksiä. Tietenkin mieheltä, nainen ei ikinä..No.Miten voi olla mahdollista että sä suostut menemään niiden kevytkenkäisten helppohodareiden matkaan..? Etkö pysty sanomaan kahden kirjaimen sanaa eli 'ei'?
Oma asiasihan se on mutta jos vaimosi saa tietää, et voi syyttää muita kokonaan. Opettele vastustamaan kiusauksia, harjoittele vaikka jäätelöllä, jonka olet oikeasti ostanut kaverillesi. Ne naiset ei osaa vastustaa mut ehkä sä opit. Toisaalta, jos vaimo EI VOI saada tietoonsa, mitä väliä?? Kaikkihan tekee näin, vain hysteeriset nostavat metelin. Ihan eri asia on puoliso joka systemaattisesti nujertaa esim. kehumalla panojaan parempina jne.Se ei ole tervettä.Muuten jokainen kyllä tietää mitä varten Red Light District on olemassa, MYYNTIÄ !! *love!*
Anteeksi vaan, mutta filosofoimisesi on niin korkeatasoista, että putosin jo. En oikein päässyt perille kenen puolella olet. Oletko puolesta, vai vastaan, vaiko pikemminkin päinvastoin?
Kuinka itse suhtautuisit, jos tapaisit tuollaisen maailmanmiehen jossain tanssiravintolassa? Jättäisitkö asian siihen heti, kun hän sanoo olevansa naimisissa?
plussia ja miinuksia koko hankkeelle. Kelaisin ehkä, että sillä on onneton liitto koska se pettää. Vaikka tiedän tasan tarkkaan, että onnellisessa liitossa ehkä petetäänkin enemmän, koska luotetaan ja vaaditaan että toinen ei saa jättää missään olosuhteissa. Toisaalta, onhan pihtaaviakin vaimoja olemassa. Yrittäisin kysellä, olisiko niin, että mies olisi vapautumaan päin liitostaan. No, en itse veisi miestä vuoteeseen, mutta jos taitava mies juottaa shamppanjahumalaan, joudun ehkä vietäväksi ? Vaikkei pitäisi..
ja vielä: "Toisaalta, jos vaimo EI VOI saada tietoonsa, mitä väliä?? Kaikkihan tekee näin, vain hysteeriset nostavat metelin."
Epärehellisyys vaikuttaa paitsi siihen ihmiseen jolle ollaan epärehellinen, että siihen joka ON epärehellinen. Tosta logiikastasi voidaan johtaa vaikka sellainen päätelmä että jos jollakin on syöpä niin ei sillä ole merkitystä ellei kukaan muu tiedä sitä :(
kyllä sulla on vaikeeta. Tuskin ne naiset sinua sinne sänkyyn kantavat, jos sanot vaan jämäkästi "ei"...hohhoijaa...
Kuulostaa tutulta. On aivan, kuin lukisin omaa elämäntarinaani. Kaikki täsmää: ikä, työ, perhe, naiset jne.
Mikähän siinä tosiaan on, että mitä enemmän yrittää naisille hangoitella vastaan, niin sitä enemmän ne innostuvat? Oli kysymyksessä sitten ravintolat kotimaassa, Ruotsin risteilyt, tai työmatkat ulkomailla, niin aina sama juttu. On aivan turha yrittääkään luikerrella tilanteesta sanomalla, että olen naimisissa.
Minäkin olen odottanut, että iän myötä ongelma helpottaa - mutta ei. Aina vaan pahemmaksi tuntuu käyvän.
Viime aikoina olen ottanut itseäni niskasta kiinni ja pakottanut sanomaan ei. Useimmiten se onkin tuottanut tuloksen, mutta kyllä välillä pelottaa, että mitenkähän tässä käy.
Voi teitä pojat (epäToivo ja Pena)! Teillä ne ongelmatkin on vaan positiivisia. Kyllä kateeksi käy! Olisinpa teidän housuissanne! Vielä valitatte! Suunnilleen samanlainen on minunkin elämäntilanteeni. Pientä säpinäähän minullakin on ollut silloin tällöin, mutta en voi väittää, että ongelmaksi asti.
Onko syy sitten huonompaan flaksiini puheenaiheeni, vähemmän vetävä sharmini, pukeutumiseni vai käynkö väärissä ravintoloissa? Vaikea sanoa. Ehkä pitäisi osallistua aktiivisemmin Ruotsin risteilyille.
Mutta jos olisin jompikumpi teistä, en varmasti valittaisi!
kannata meteliä nostaa kun vaimolle käy samoin. Selityksenä vaan että sanoin kyllä olevani naimisissa mutta ei se häntä vaivannut. Haloo, jumalauta aikuiset miehet, typerämpää selittelyä en ole kuullutkaan. Siksi naiset hakee seksiä teidänlaisiltanne miehiltä koska siinä he näkevät taas sen että työnsä takia paljon ravintoloissa käyvät miehet ovat kaikki samanlaisia. Sänkyyn hyppäävät kyllä ja tuntevat vielä olevansa uhreja. Voi teitä.
vinkkinä niin vaimonne TIETÄVÄT kyllä mitä reissuillanne tapahtuu,elleivät ole toivottoman sinisilmäisiä.. t:realisti/ei sinisilmäinen nainen
käy paljon ravintoloissa ja risteilylläkin työnsä vuoksi, mutta uskoisin, ettei hän joka naisen (toivottavasti ei kenenkään) sänkyyn hyppää!
Ei tuollainen ole mikään selitys vahingon jo tapahduttua. En haluaisi olla liian sinisilmäinen, mutta uskon mieheni pystyvän vastustamaan kiusauksia. Tiedän kyllä, että niitä on joka paikassa. Jos minä saan tietää mieheni pettäneen, hän kyllä lentää kuin leppäkeihäs!!! Ovimatoksi en rupea.
että minä istun kotona jalat ristissä kun se hyppii missä sattuu?
Kyllä mäkin osaan hauskaa pitää. Onhan niitä vapaita ja ei-vapaita miehiä pilvin pimein pyörinyt munkin ympärillä. Jos sopiva sattuu kohdalle; mikä ettei..........
Suuret kiitokset sinulle moralisoinnistasi! Tuo tekee minulle tosi hyvää. Huomaan, että olet empaattinen ja ymmärrät tilanteeni. Joku tuollainen sisäinen muistuttaja minulla pitäisi olla mukana työmatkoillanikin. Yleensä siinä vaan käy sillä lailla, että itsemoraalin sisäinen ääni hiipuu jossain vaiheessa iltaa ja jumalaton meno alkaa taas. Joskus olen myös ajatellut kertoa vaimolle kaiken. Silloin hänkin osaisi suhtautua minuun tietyllä varauksella, mikä taas varmaan tekisi minutkin varovaisemmaksi. Toisaalta silloin kaikki voisi loppua siihen.
Siteeraan tässä kirjoituksestasi lauseen: "Siksi naiset hakee seksiä teidänlaisiltanne miehiltä koska siinä he näkevät taas sen että työnsä takia paljon ravintoloissa käyvät miehet ovat kaikki samanlaisia."
Siinähän se juuri onkin. Miksi naiset ajattelevat noin? Miksi he haluavat käyttää minua hyväksi, kun vielä tietävät, että olen naimisissakin?
Näkisin asian näin, että syytä on minussakin, mutta melko vastuutonta on naistenkin menettely.
Kuljetko lompakko kädessä Rooman kaduilla, edellyttäen, että eihän kukaan VOI olla niin SIKA, et se ryöstäisi sinulta lompakon?? Opettele pitämään lompakko taskussa.Sama pätee muihinkin omaisuuksiisi.
moralisointia?
haluaisit että joku muu ottaisi vastuun sinun käyttäytymisestäsi ja tekemisistäsi. joko ne naiset kapakassa tai sitten vaimosi.
tai vähintään haluat että saisit tukea selittelyllesi.
jos on niin että sun harkintakykysi liukenee alkoholiin niin älä juo sitä.
miksi naiset haluavat käyttää sinua hyväksi vaikka tietävät sinun olevan naimisissa?
yritä kasvaa aikuiseksi. se tarkoittaa sitä että oivaltaa että ihminen itse on vastuussa tekemisistään, ja myös siitä mitä jättää tekemättä. ja että ottaa virheistäänkin vastuun ja haluaa oppia niistä.
valitse seuraavalla kerralla toisin?
Kiitos vaivannäöstäsi yrittäessäsi neuvoa minua! Kunpa kaikki olisikin noin yksinkertaista. Kerron tässä vielä, kuinka asiat yleensä etenevät ravintolaillan aikana.
Alkoholi kuuluu olennaisena osana työhöni, vaikka en todellakaan ole mikään alkoholisti. Asiakkaiden kanssahan seurustellaan enemmän, tai vähemmän viinan voimalla. Se nyt vaan kerta kaikkiaan kuuluu kuvioihin. Muuten kohta ei asiakkaita olisikaan. Kun siinä sitten ilta etenee alkoholin vauhdittamana, niin jossain vaiheessa vaan päässä niksahtaa ja sen jälkeen meikäläinen onkin helppo uhri tarpeeksi häikäilemättömälle naiselle. En pidä itseäni kovinkaan syylisenä siihen, mitä sitten sen jälkeen tapahtuu, koska yleensä kerron naisille olevani naimisissa.
Onhan siinä ehkä vähän sitäkin, että tuntuu jotenkin hienolta seuraavana aamuna kun tapaan asiakkaat. Yleensä minulle sanotaankin jotenkin näin: "Sinulla se vaan tahti paranee vuosien saatossa".
Minulle on usein tullut mieleen Junnu Vainion laulun sanat: "Ammattinsa mainetta on pakko puolustaa". Ihan kiva leikkimielinen laulu, mutta harvinaisen totta. Sitten taas kuitenkin toisaalta tuollaisen yöllisen seikkailun jälkeen minulla on armoton morkkis; eli taas tuli törttöiltyä. Pelkään myös, että asiakkaiden joukossa on joku, jonka kautta vaimo saa tietää, mitä minä työmatkoillani hääräilen. Että ei helppoa ole.
Itse olisin valmis jättämään naiset poikamiehille, niinkuin tässä joku sitä jo esittikin. En vaan ymmärrä, miksi naiset ovat aina juuri minun kimpussani. Miksi naiset ovat niin ajattelemattomia?
"En pidä itseäni kovinkaan syylisenä siihen, mitä sitten sen jälkeen tapahtuu, koska yleensä kerron naisille olevani naimisissa." Kukas sitten on syyllinen jos et sinä? Sullahan se sormus siinä nimettömässä on! SINÄ petät, SINÄ olet vastuussa! Tuskin sua kukaan on väkisin sänkyynsä vienyt aseella uhaten...
"Itse olisin valmis jättämään naiset poikamiehille, niinkuin tässä joku sitä jo esittikin. En vaan ymmärrä, miksi naiset ovat aina juuri minun kimpussani. Miksi naiset ovat niin ajattelemattomia?" Voi jessus, miksi SINÄ olet niin ajattelematon että lähdet matkaan? Ota vastuu omasta elämästäsi, omista teoistasi ja ole MIES!
Ilmeisesti minulla alkaa olla vaikeuksia luetun ymmärtämisessä. Olen kiinnostuneena lukenut tämän aiheen kommentit. Tämä on jo toinen kerta, jolloin tarvitsen tulkkausapua.
Mitähän kirjoittaja tässä tapauksessa tarkoittaa lompakolla? Tarkoittaako hän rahakukkaroa, vai jotain muuta? Jos kysymyksessä (epäToivo) olisi nainen, niin silloin kyllä ymmärtäisin lompakkovertauksen. Entä, miten Rooman kadut tähän liittyvät? Ymmärsin, että tämän jutun sankari liikuskelee Suomessa. Sikavertaus varmaan on tarkoitettu kuvaamaan itseään myyntimiestä. Lienenkö oikeassa?
olen "kauhulla" lukenut ongelmastasi, vaikkakin tosin tiedostan ettei se ole järin harvinainen tässä yhteiskunnassa (mikä ei silti mielestäni tee siitä hyväksyttävää). Henkilökohtaisesti vaan en voi ymmärtää, miten joku on niin riippuvainen muiden mielipiteistä itsestään? Kyllä aikuisella pitisi olla jo niin hyvä itsetunto ettei tarvitsisi sille hakea muilta vahvistusta (kuten kerroit että asiakkailtasi saat ihailua, kun "meno vaan paranee vuosien kuluessa"). Ainoa millä ongelmastasi selviät on se, että teet työtä itsesi kanssa, pohdit omaa itseäsi ja toimintaasi.. ei kukaan sua muu sua voi auttaa kuin sinä itse, niin se vaan on.
Ja toinen kammottavuus tekstessäsi on se, että miten voit olla noin itsekäs?! Miten voit tehdä rakastamallesi ihmiselle (=vaimolle) tuollaista? tai jos minulta kysytään, niin etpä taida vaimoasi oikeasti rakastaa tai sitten et tiedä mitä rakkaus on? Minun neuvoni olisi kertoa vaimolle kaikki, se olisi reiluinta kaikkia kohtaan ja antaa hänen päättää jatkaako yhdessä. Toisaalta on ymmärrettävää, että sinulta saattaa puuttua kunnioitus toista kohtaan, jos se puuttuu itseäsikin kohtaan. Minun neuvoni olisi miettiä, mikä tässä elämässä oikein on tärkeintä, läheisyys ja kestävä rakkaus vai hetken
mielijohteet ja niiden jälkeinen morkkis?
Ei voi muuta kun sanoa, että harmittavaa miten joidenkin elämä valuu hukkaan... =( Itse olet ainoa, joka voi sen suunnan muuttaa, kyllä aikuisenakin voi kehittyä, siihen pitää vaan olla halua!
Luin noi textit ja ihmettelen vain etkö voi koittaa hillitä alkoholin määrää ei kukaan sua pakota juomaan kun asiakkaat tilaa alkoholia niin juo sinä vaikka kokista niin etpähän heräile kenenkään muijan vierestä etkä voi syyttää alkoholia.
Koska en jaxa uskoa että asiakkaat pakottaa sua juomaan ja mitä pettämiseen tulee niin joku aina kuulee taikka näkee ennemmin tai myöhemmin joten sano EI ja hillitse sitä juomistasi niin eiköhän kaikki ala jo sutjaantua.
Juomisen lopettaminen ei varmaankaan ole helppoa kun ei itse ole koskaan tarvinnu tarttua pulloon vaikka sitä on tyrkytetty MUTTA YRITÄ! ÄLÄ AJA ASIOITA NIIN PITKÄLLE ETTÄ VAIMON KANSSA TULEE ERO.
Mitä akkoihin tulee niin vamppeja on ollu iät ja ajat mutta jotkut ovat vahvempia kuin toiset ja osaa sanoa EI.
Älä koita käyttää juomistasi pettämisen syynä jokaisella on omatunto joka kolkuttaa kun on tehny joitain tökeröä ja luulenpa että on se sullakin vielä tallella kunhan oppisit sitä kuuntelemaan.
Mutta hyvät jatkot ja toivottavasti tämä auttoi edes vähän.
Etkö osaa sanoa EI ?
Jätä ne muut naiset poikamiesten iloksi, ja keskity vaimoosi!
ps. Jos olet harrastanut suojaamatonta seksiä niiden muiden naisten kanssa, vaimoasi ei varmasti paljon naurata, jos tartutat häneen jonkun iljettävän sukupuolitaudin. Siispä kondomi käyttöön jos kerran on pakko panna vieraita naisia !
Tutulta kuulostaa, siis naisten käyttäytyminen. Olen kylläkin nuorempi, 29v mies, ja huomannut että vaikka joillekin naisille kertoo olevansa naimisissa, heille se ei ole edes hidaste. Joskus joudun jopa työntämään naisen pois luotani kun väkisin yrittävät suudella ja yksinkertaisesti lähtemään pois. Ei voi välillä kuin ihmetellä... On kuitenkin todella lapsellista syyttää naisia jos petät vaimoasi! Jos kunnioitat itseäsi ja vaimoasi et sitä tee. Alkoholi ei koskaan ole lieventävä asianhaara. Kenenkään työ ei oikeasti vaadi että juot itsesi niin humalaan ettet hallitse itseäsi (eivät asiakkaatkaan ole niin typeriä etteivät sitä ymmärrä) mutta vaikka näin olisikin niin etkö mieluummin vaihtaisi työpaikkaa tai olisi työtön kuin pettäisit vaimoasi? Ota vastuu itsestäsi ja äläkä hae tekosyitä käyttäytymisellesi.
Miltä tuntuisi ajatella että vaimosi olisi käyttäytynyt samoin kuin sinä poissaollessasi? Aika surkeaa.. sinulla on sitoumus, jota olet laiminlyönyt ja luottamus jonka olet pettänyt. Ei muilla naisilla ole mitään velvollisuutta ajatella vaimosi etua! Jokainen pelaa omaan pussiinsa. Ja voit olla varma siitä että jonain päivänä jollain on kerrottavaa vaimollesi. Tai ehkä jonain päivänä kun palaat kotiisi - siellä ei ole mitään mihin palata. Kaikella on hintansa, toivottavasti oli sen arvoista.
Surkeinta pettäjissä on se, että he riskeeraavat myös kumppaninsa terveyden. Aika kallista...
Vittuakos menet niiden akkojen mukaan, ikäloppu viiskymppinen luuseri!
toi kaveri kyl oikee luuserilta vaikuta. varmaan saa pimmppiä viikos enempi ku sä viides vuodes.
sitä sen mukaan määritellä kuinka paljon pimppiä saa. Toi kaveri on luuseri koska ei osaa sanoa ei ja koska pettää vaimoaan.
ko vaikuttaa et vaik sen muija lähtiski nostelee ni se sais heti viis tilalle. mikä luuseri se sellanen ois
ei kukaan nainen väkisellä vie! taitaa syy olla itsessäsi kun mukaan lähdet!!!!
Kaltaisesi miehet ovat harmittomia olentoja, jotka ovat tottuneet sellaiseen suomalaiseen tasa-arvoon, että kotikenraali antaa käskyjä. Helpoin tapa onkin hakeutua tällaisten ukkomiesten seuraan, jotka tekevät kiitollisina mitä käsketään. Nämä miehet elävät mielestään onnellisessa avioliitossa, jolloin heistä pääsee helposti eroon, kun he palaavat kotiinsa kolmas häntä koipien välissä leikkaamaan ruohoa tai auraamaan lunta kotipihaltaan.
Onko tämä koko kirjoitus ihan pilanpäiten laadittu?
Teksti on niin harvinaisen lapsekasta. Ei kai sellainen mies pystyisi minkään firman asiakassuhteita hoitamaan, joka aikuisten oikeasti tuolla tavalla ruikuttaa.
Nyt alkaa taas viikonloppu olla lopuillaan! Uusi työviikko alkaa kohta painaa päälle. Toivonpa totisesti, että siitä ei tulisi kovin rankka, mitä illanviettoihin tulee.
Parhaimmat kiitokseni kaikille Teille, jotka jaksoitte kuunnella (lukea) marinoitani! Suuret kiitokset myös asiallisista kannanotoistanne ja neuvoistanne! Yritän pitää antamanne ohjeet mielessäni.
Kaikillahan meillä varmaan on omat murheemme kenellä suuremmat, kenellä pienemmät. Välillä vaan jotkut tilanteet tuntuvat ylitsepääsemättömiltä.
Marmatukseni taukoaa nyt ainakin viikoksi - Ehkä palaan asiaan ensi viikonloppuna. Jos haluatte, voitte edelleenkin lähettää kommenttejanne (mieluummin ohjeita ja neuvoja) tälle samalle foorumille. Olisin niistä kiitollinen. Katson joka päivä sähköpostini kannettavalta koneeltani, missä sitten olenkin. Samalla aina vilkaisen, onko tänne tullut mitään uutta. Mitään vastakommentteja tuskin alkavalla viikolla ehdin lähettää.
Hyvää työviikkoa vaan kaikille!
siis ymmärsinkö oikein? sut on väkisin raahattu vieraan naisen sänkyyn pettämään vaimoa? no johan on... eiköhän se olisi jo syytteen paikka? voi niille naisille sanoa EI!!
Teistä ukkomiehistä saattaa parhaimmilllaan olla iloa meille varatuille naisille. Ymmärrän, että asia saattaa huolestua, jos jää riippuvaiseksi irtoseksistä. Jos todella haluat eroon, niin vältä tilanteita, joissa vieraissakäyntiä sattuu: matkoja, ravintoloita, tanssimista. Mieti myös suhdettasi puolisoon, pitäisikö sitä elvyttää? Mutta jos taas lankeat, niin muista käyttää kortsua!
Etkö tiedä että mies vanhetessaan vaan komentuu ja paranee muutenkin.. Tuntuu kuin et tietäs sitä.. Kun sanoit että sen pitäisi mennä päinvastoin kun ikää karttuu.
Jos vielä on nuori, komea ja hyvä muutenkin niin semmosella on kova markkina-arvo kyllä.. Koska siitä tulee entistä komeampi ja parempi kun ikä kasvaa. Sen takia nuori tuossa että on varaa paljon siihen vanhaan ikään jos on jo nuorena komea ja hyvä ihminen niin vanhempana on sit helvetin komee ja hyvä ihminen.. Joten nuoret komeat miehet olkaa onnellisia kun teidät viedään käsistä. Naisten vaan pitäs herätä, että ne tajuis tuon, ja ottas miehen itelleen ennenkun joku muu vie ne.
Etkö tiedä että mies vanhetessaan vaan komentuu ja paranee muutenkin.. Tuntuu kuin et tietäs sitä.. Kun sanoit että sen pitäisi mennä päinvastoin kun ikää karttuu.
Jos vielä on nuori, komea ja hyvä muutenkin niin semmosella on kova markkina-arvo kyllä.. Koska siitä tulee entistä komeampi ja parempi kun ikä kasvaa. Sen takia nuori tuossa että on varaa paljon siihen vanhaan ikään jos on jo nuorena komea ja hyvä ihminen niin vanhempana on sit helvetin komee ja hyvä ihminen.. Joten nuoret komeat miehet olkaa onnellisia kun teidät viedään käsistä. Naisten vaan pitäs herätä, että ne tajuis tuon, ja ottas miehen itelleen ennenkun joku muu vie ne.
Etkö tiedä että mies vanhetessaan vaan komentuu ja paranee muutenkin.. Tuntuu kuin et tietäs sitä.. Kun sanoit että sen pitäisi mennä päinvastoin kun ikää karttuu.
Jos vielä on nuori, komea ja hyvä muutenkin niin semmosella on kova markkina-arvo kyllä.. Koska siitä tulee entistä komeampi ja parempi kun ikä kasvaa. Sen takia nuori tuossa että on varaa paljon siihen vanhaan ikään jos on jo nuorena komea ja hyvä ihminen niin vanhempana on sit helvetin komee ja hyvä ihminen.. Joten nuoret komeat miehet olkaa onnellisia kun teidät viedään käsistä. Naisten vaan pitäs herätä, että ne tajuis tuon, ja ottas miehen itelleen ennenkun joku muu vie ne.
Etkö tiedä että mies vanhetessaan vaan komentuu ja paranee muutenkin.. Tuntuu kuin et tietäs sitä.. Kun sanoit että sen pitäisi mennä päinvastoin kun ikää karttuu.
Jos vielä on nuori, komea ja hyvä muutenkin niin semmosella on kova markkina-arvo kyllä.. Koska siitä tulee entistä komeampi ja parempi kun ikä kasvaa. Sen takia nuori tuossa että on varaa paljon siihen vanhaan ikään jos on jo nuorena komea ja hyvä ihminen niin vanhempana on sit helvetin komee ja hyvä ihminen.. Joten nuoret komeat miehet olkaa onnellisia kun teidät viedään käsistä. Naisten vaan pitäs herätä, että ne tajuis tuon, ja ottas miehen itelleen ennenkun joku muu vie ne.
Etkö tiedä että mies vanhetessaan vaan komentuu ja paranee muutenkin.. Tuntuu kuin et tietäs sitä.. Kun sanoit että sen pitäisi mennä päinvastoin kun ikää karttuu.
Jos vielä on nuori, komea ja hyvä muutenkin niin semmosella on kova markkina-arvo kyllä.. Koska siitä tulee entistä komeampi ja parempi kun ikä kasvaa. Sen takia nuori tuossa että on varaa paljon siihen vanhaan ikään jos on jo nuorena komea ja hyvä ihminen niin vanhempana on sit helvetin komee ja hyvä ihminen.. Joten nuoret komeat miehet olkaa onnellisia kun teidät viedään käsistä. Naisten vaan pitäs herätä, että ne tajuis tuon, ja ottas miehen itelleen ennenkun joku muu vie ne.
Etkö tiedä että mies vanhetessaan vaan komentuu ja paranee muutenkin.. Tuntuu kuin et tietäs sitä.. Kun sanoit että sen pitäisi mennä päinvastoin kun ikää karttuu.
Jos vielä on nuori, komea ja hyvä muutenkin niin semmosella on kova markkina-arvo kyllä.. Koska siitä tulee entistä komeampi ja parempi kun ikä kasvaa. Sen takia nuori tuossa että on varaa paljon siihen vanhaan ikään jos on jo nuorena komea ja hyvä ihminen niin vanhempana on sit helvetin komee ja hyvä ihminen.. Joten nuoret komeat miehet olkaa onnellisia kun teidät viedään käsistä. Naisten vaan pitäs herätä, että ne tajuis tuon, ja ottas miehen itelleen ennenkun joku muu vie ne.
... Jaha netti vähän jumitti ja tuo viesti tuli ihmeen monta kertaa??
Pahoitteluni ja anteeksi!
No,nauran kuitenkin. *hahahhahahahh*
Sano ettei tää sun kirjotus oo provo...:)
Älä epäToivo alistu totaali-marjanpoimijaksi, vaan osta itsellesi huutonetistä selkäranka.Nyt nimittäin näyttää siltä että korkean iän mukanaan tuoma osteoporoosi on syövyttänyt entisen selkärankasi ja rappeuttanut aivotoimintakeskustasi.Seuraus:olet täysin muiden johdateltavissa. Vaimosi saattaa pian havahtua vallitsevaan todellisuuteen ja testaa sua seuraavana viikonloppuna pizzalaatikon kanssa: "olitkos eilen asiakkaiden kanssa baarissa?" -joo. "menitkö vieraan naisen kanssa nukkumaan" -joo. "harrastitko seksiä?..jne.
en ole etsimäsi henkilö. En myöskään ole kateellinen vaan varsin huvittunut EpäToivon täydellisen toivottomasta tilanteesta löytää itselleen päätösvaltaa :)
Joo, olen minäkin huvittuneena seurannut epäToivon seikkailuja. Jotenkin tuntuu, että koko juttu on satua. Mutta sitten taas toisaalta ei voi olla aivan varmakaan. Monasti totuus on tarua ihmeellisempää, niinkuin sanontakin kuuluu.
Tämä siis on kyllä niin absurdin kuuloinen satu,että asian enempi moralisointi jääköön muille.
EpäToivo muistuttaa läheisesti isoa berhandilaista, joka nallekarhumaisella olemuksellaan vetää naisia puoleensa kuin hunaja mehiläisiä. (huolimatta siitä että posket jo vähän roikkuu ja silmien alla on huomattavat pussit)
Hän yksinkertaisesti on niin hyväntahtoinen ja kiltti ettei voi muuta kuin heiluttaa hyväksyvästi häntää valomerkin aikaan.Tai voi olla myös niin ettei hän enää lainkaan hallitse omaa häntäänsä ja se viuhuu ihan itsekseen.
"Tietenkin noihin yöllisiin seikkailuihin on ollut syytä minussa itsessänikin, mutta suurempi syy on kyllä ollut tapaamissani naisissa"
Hah-hah! Mies, joka ei osannut sanoa EI... Oletpas tyhmä.
naiset syypäitä vai? kyllä sua nyt kuule yritetään iskeä, voi sua, mutta ootkos koskaan kuullut yhtä hyvää käyttökelpoista sanaa...: EI!