etureidet ovat jumittuneet perinpohjaisesti eli mikä avuksi? bodypump taisi olla viimeinen pisara, jonka takia reisilihakset varmaan tulehtuivat runsas vko sitten. otin levon kannalta 4 pvää tuon luulemani tulehduksen seurauksena. en tuolloin saanut edes nukutuksi niin kipeinä reidet oli. sitten kaksi kertaa viime vkon aikana kuntoilin kevyesti ja luulin että kyllä tämä tästä mutta tämän aamuisella juoksulenkillä en pystynyt juoksemaan kuin 50m ja sitten alkoi sattua taas etureisiin. otin sitten reippaan kävelyn n10km ja nyt sitten ollaan taas täysjumissa noiden reisilihasten kanssa. venyttelytkään ja hieronnat (ammattilaisen tekeminä) eivät tunnu auttavan.
kuntoilla tekisi mieli mutta mitähän sitä sitten keksisi? uiminen ei o mun juttu joten sen liikuntamuodon hylkään heti alussa. eli neuvoja kaivataan..
kuntoilla tekisi mieli mutta mitähän sitä sitten keksisi? uiminen ei o mun juttu joten sen liikuntamuodon hylkään heti alussa. eli neuvoja kaivataan..
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.