Huomasin eilen, että edestä oli parkkivalo pimeänä. Hain lampun marketista ja tarkoitus oli vaihtaa se tuosta vain. Ei sinne kädet sopineet. Tilat olivat tiukemmat, kuin naisen synnytystiet. Ei muuta, tämä on korjaamon asia.
Nyt tulin juuri korjaamolta, jossa lamppu vaihdettiin. Koko etupää säleikköineen irti ja pesusäiliö ym. pois. Aikaa kului tunti, olin kaiken aikaa vierellä, joten ajassa ei ole yhtään ilmaa. No velotus se on tietenkin n. tunnin työ ja polttimo 43 euroa.
Ei pidä ihmetellä kun vastaan tulee paljon toissilmäisiä.
Ei tämä ole yksistään mikään merkkikohtainen ongelma sillä lähes kaikissa uusissa autossa on polttimoiden vaihto. todella hankalaa. Lohduttivat minua, että joissakin merkissä huoltokorjaamo veloittaa vastaavasta polttimotyöstä 2 tuntia.
Taidan seuraavaksi kirjoittaa suoraan autotehtaalle ja vaatia sellaisia autoja joihin polttimot olisi vaihdettavissa vaikka pimeällä tiellä.
Parkkivalo
Piu Largo
4
2125
Vastaukset
opiksi kyselen, mikä automerkki ja -malli?
- Piu Largo
En minä merkkiä moiti, sillä tämä on kolmas samanmerkkinen. Aikoinaan ajoin paljon, mutta nyt paljon vähemmän.
- vazman
joo,se on kumma kun autoista tehdään niin ahtaita että puol autoa saa purkaa kun jotain haluaa saada vaihdetuksi.samaan sarjaan kuuluu passatin ja audin jakohihnan vaihto.joudut ottamaan koko keulapalan kaikkine syyläreineen pois että saat hihnan vaihdettua.
- asfdasfaddsad
Vaihdoin vanhaan autoon ajovaloumpion 15 minuutissa säätöineen. Umpio 45€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?44595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t219513- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492