niin. haluaisin ottaa kulmakorun tässä vähän ajan sisällä. mutta tuli vain mieleen että miten sitä hoidetaan ja miten helposti se kasvaa ulos??
ottaisin sen tuolla jossain jyväskylän lävistys liikkeessä, mikä niistä olisi paras mahdollinen paikka? ja tarviiko sinne lävistys liikkeeseen varate erikseen aika.?
kiitos jo etukäteen.
ottaisin sen tuolla jossain jyväskylän lävistys liikkeessä, mikä niistä olisi paras mahdollinen paikka? ja tarviiko sinne lävistys liikkeeseen varate erikseen aika.?
kiitos jo etukäteen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin..
kyllähän ne saattaa kasvaa ulos kovinkin helposti.
mulla on ollu 2 kulmalävistystä ja molemmat kasvoi ulos hyvin helposti -> melkoisen nopeastikin.
niistä jäi semmoiset kivat pienet arvet, mitkä ei näytä vuosienkaan jälkeen lähtevän pois.
kulmalävistyksiä hoidetaan ihan samallatavalla, kuin muitakin lävistyksiä. Varmaan kannattaa ottaa yhteys sinne lävistysliikkeisiin ja kysellä sieltä paremmin.
Lävistäjä suosittele puhdistusainetta (ei muistu enää nimi mieleen), jonka kävin apteekista ostamassa.Hintaa oli jotain pari euroo.
Ja kyselet lävistäjältä ohjeet,itse anto hoito-ohjeet ihan paperille, vaikken edes kysynyt.
Voihan se kasvaa tosi helposti ja nopeestikkin ulos, mulla onllu jotain reilun vuoden, ja hyvin on vielä paikallaan.
Joihinkin pitää varata aika, joihinkin ei.
Voithan mennä paikanpäälle kyselemään tai soittaa.
Itse olen 27v nuorimies =D ja on ollut kulmakoru noin 4-vuotta eikä ole ollut mitään ongelmia eli ei ainakaan toistaiseksi ole kasvanut ulos. Luulen, että se on aika yksilöllistä.
Laitatin sen ammattilaisella aikoinaan...ja luulisi, että ajanvarauksella homma toimii. Hoito-ohjeet saat varmasti liikkeestä.