peukalokomp.

sökö

Hei,
Harrastaja kyselee kun tuli valtavassa ryteikössä
kolhittua uutta, kallista peukalokompassia,
että miten kupalan saisi pois?
Ensin meinasin ettei varmaan haittaa mutta kylläpä vaan haittaa, kupla ei päästä neulaa asettumaan oikeaan suuntaan.Pitää ravistella ja ravistella, ja ikaahan tähän tärveltyy.
Hyvän merkkinenkin vielä pitäisi olla?

5

2435

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • simo hovari

      onko toi suunto? suuntoihin tulee yleensä enemmin tai myöhemmin kupla. palautat vaan kompassin suunnolle ja vaihtavat neularasian uuteen, näin on ainakin itsellä homma toiminut, useamman neularasian olen vaihtadattanut, ilmaiseksi. silvan neularasiat ovat osoittautuneet paljon kestävämmiksi.

      • jjj

        Mulla on nyt tullut moskovaan kupla, tai kolme pientä. Härveli on ostettu vasta alkukesästä ja ollut käytössä 10-15 tuntia. Kuka tuo maahan tätä?


      • paras
        jjj kirjoitti:

        Mulla on nyt tullut moskovaan kupla, tai kolme pientä. Härveli on ostettu vasta alkukesästä ja ollut käytössä 10-15 tuntia. Kuka tuo maahan tätä?

        Ainaskin Seppo Keltamäki tuo maahan.
        Omani oon ostanut häneltä ja on käyttänyt vuoden aktiivisti ja pelittää komeesti.


    • sökö

      Suunto, olisiko kenelläkään tietoa nettiosoitteesta?
      En löydä ite.Tai osoitetta postitse SUUNTOON?

      • veikkaus

        www.suunto.fi


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      81
      4462
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      116
      4142
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      169
      3181
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2557
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      22
      2508
    6. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      68
      2429
    7. 162
      2407
    8. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      57
      2304
    9. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2117
    10. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      52
      2042
    Aihe