Treffit siirtyi...

Mies ilman nimimerkkiä

Niinhän siinä "taas" kävi... Tyttö ilmoitti tekstiviestillä että ei ehdikkään tavata mua sovittuna aikana. Olin tietysti pettynyt, jokin muu on sille näköjään tärkeämpää. Mulle on aikasemminkin käynyt näin, ainakin viime kerralla. Onhan mullakin noita kiireitä, ja muita menoja. Mutta olen aina valmis joustamaan, ja perumaan muita menoja koska treffit on mulle tärkee juttu. Siksi saankin käsityksen että eipä taida tuokaan tyttö olla minusta kiinnostunut.

Mikä mahtaa olla se "oikea" syy näiden treffien siirtämiseen. Pelaavatko naiset jotain "peliä" meidän miesten kustannuksella? Siirtävät sovitut treffit myöhemmäksi, ja kokeilevat miten reagoisin. Enpä tiedä olenko vainoharhainen mutta ainakin olen pettynyt.

13

6100

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • n.22

      ...vain parempi! :)


      Itse en ole koskaan (tai ainakaan muista) perunut treffejä ja vaikka olisinkin niin kyllä mielestäni on kohteliasta ilmoittaa syy, miksi ei pääsekään. Lisäksi peruuntumisen kertomisen vuoksi voisi ehdottaa toista ajankohtaa niin tietää, että toinen on kuitenkin halukas lähtemään itse treffeille.

      Tietysti näissä asioissa on aina kaksi puolta mutta kuulostaa sille, että tytölle on tullut pupu pöksyyn.

      :)

      • nainen

        Tyttöä on alkanut jännittää ja on sen takia lykännyt treffejä. Tunnustan, olen itsekin tehnyt näin, joten ei se sitä heti tarkoita että tätä tyttöä ei kiinnostaisi :)


      • Vesa
        nainen kirjoitti:

        Tyttöä on alkanut jännittää ja on sen takia lykännyt treffejä. Tunnustan, olen itsekin tehnyt näin, joten ei se sitä heti tarkoita että tätä tyttöä ei kiinnostaisi :)

        On tullut vastaan. Onneksi 90 % oikeasti tuli treffeille. Yksikin nainen perui kaksi kertaa :-) Ekalla kerralla oli muka kaatunut koiran kanssa ja toisella kerralla pelkkä textari en mä tuukkaan ilman mitään selitystä ja oltiin sentään puhuttu puhelimessa ennen näitä juttuja tuntitolkulla. Kerran yksi ei ilmestynyt ollenkaan sovittuun paikkaan ja ei vastannut sen jälkeen s-postilla ihmettelyyni ja ei voinut kertoa tuntematonta numeroaan joten voinut soittaakaan. Pidin/pidän näitä tapauksia onnettomina raukkoina. Itse en moiseen alentuisi.


    • Nainen44v

      Olin sopinut treffit, kuvatkin oli vaihdetut. Mutta puhelinnumeroa hän ei ollut antanut, vaikka oli saanut minun numeroni muutamaa tuntia ennen sovittuja treffejä.

      Laitoin tottakai itseäni nätiksi ja siistiksi, täysin valmiina menemään treffeille. Paria tuntia ennen puhelin soi - tyttäreni oli joutunut kolariin. Minulla ei ollut sen jälkeen enää mielessäni todellakaan syöksyä sähköpostiin ja ilmoittaa asiasta miehelle!

      Tyttärelle ei käynyt mitenkään henkistä kolhua lukuunottamatta, toinen osapuoli kyllä vietiin lasinsirpaleiden takia paikattavaksi.
      Ex-mies tuli myös paikalle ja lähti ajamaaan tytärtä tämän asunnolle. Minä katsoin kelloa: saattaisin sittenkin ehtiä! Lähdin ajamaan, hieman ylinopeutta. Perille saavuin 7 min. myöhässä.

      Katselin ympärilleni kahvilassa, ei yhtään sen näköistä miestä kuin kuvan mies oli ollut. Ostin juomani, odottelin, odottelin ja odottelin...20 min. odottelin.

      Kotiin saavuttuani meilasin miehelle ja selitin asian - ei vastausta. Ei ikinä mitään kommentia hänen suunnaltaan.

      Kuten otsikossa totesin, ääriesimerkkihän tämä tyyppi oli. Täysi asshole. Ja minä hänen näkökannaltaan paska akka kun en ollut ajoissa paikalla. Vai...Olikohan hän sittenkään itsekään ikinä siellä?

      No, noita ei kannata jäädä suremaan.

      • taitajuts

        Mulla kävi keväällä sillai, että sovin yhden pojan kanssa treffit. Tämä tuli paikalle, näki mut, lähti vähin äänin pois ja laitto tekstarin, että ei pääsekään. Noh.. tuli kesä ja rupesin tapaamaan yhtä toista poikaa (josta tuli myöhemmin oikeen hyvä ystäväkin) nähtiin pari kertaa.

        Selvisi, että tämä oharin tehnyt on tämän mun ystävän kaveri. Kerroin tietty tälle toiselle, että tää yks teki oharit, aijoo sä tunnet sen ja räkäset naurut perään sille idioottioharille :P

        Niin siis miehetkin tekee tota naisille. Ihan samaa.


      • Anonyymi

        Vai että "asshole" kun ei kiinnosta sun pentus sitä tätä tota selitykset.. Isoin turn-off mikä voi olla jos jonkun kakaran takia perutaan, ei ketään sellainen kiinnosta


    • meppuFIU

      Tämä viimehetken Treffien peruttaminen on pettureitten hommaa ja jotka pelkää...pitäis ekana saada mietittyä mihin saakka on kaverin kanssa valmis menemään ja sit oltava rehellinen itselleen ja myös treffatulle...siinä ei petä kun itseään ja saa monelle pahan mielen...Elävästä elämästä...mun yksi Treffikaveri perutti viime hetkellä vaikka tiesi että pyöräilen kuntoilu mielessä 8 km kohtaus paikkaan ja kehtas sit viellä pyytää että uusittaisi tapaamis aika. Jos ihminen jotain haluu niin kyllä se onnistuu. Niin ja toi että ajetaan ohi ja tsekataan kaveri ja painutaan karkuun niin siinäpäs sellanen ihminen johon minä en maksa vaivaa tutustua. Jokainen kaveri on laulun arvonen ja oma persoona. ;-)

      • kumpi vai kampi

        Oletko muuten mies vai nainen? Kuvastasi päätellen Matti Mervin releissä?


      • meppuFIU
        kumpi vai kampi kirjoitti:

        Oletko muuten mies vai nainen? Kuvastasi päätellen Matti Mervin releissä?

        Eikö sinulla ole parempaa elämässä kun toi seskalehden lukeminen jossa on Matti ja Mervi aina etukanessa? Oleppa rohkea ja tulee omalla nimimerkillä esiin niin voidaan tehdä tasapuolisempaa tuttavuutta!


      • meppuFIU

        En minä oo mikään tikkapipo..tämä jannu joka perui treffit pyysi uusintaa ja suostuin...mut sit taas tuli viesti et on taas työkiireitä niin sit pomppas! Ja mahdollisuudet "kuivui kokoon" ..jos on niin kiirettä niin ei kannata sopia ..vaan hoitaa kiireet pois ja sit sopii kun on aikaa Treffi ..kamuille! ;-)


      • Vellupirinen

        ... kokemuksistani muutamilta treffeiltä. Kyllä juttu on niin, että jos sovitaan, myös mennään. Tuskin kumpikaan osapuoli on enkeli ja kirjoittelemalla annetaan itsestään ehkä liiankin positiivinen kuva. Ensitotuus sitten karmaisee....

        En ole koskaan peräytynyt, mutta parit kerrat olemme olleet yksimielisiä siitä, että emme sovi yhteen. Tuon voi halutessaan tehdä sivistyneesti.

        Jos sitten huomaa sen, että tuon kanssa ei ole jatkoa, mutta toinen haluaisi jatkaa, on tässä hyvä ratkaisu ilman, että täytyisi paeta vaikkapa ilmoittamalla menevänsä vessaan ottaen samalla ritolat. Raavi treffeillä munia näkyvästi tai parit kerrat pieraista töräytät valitellen pidättelyvaivojasi. Siinä tavallaan annat vastapuolen tehdä ratkaisun puolestasi, eikä kukaan voi valittaa.


    • AsiaMies.

      Meppuhan on transu, sen näkee metrien päähän.

      • meppuFIU

        Kyllä Transut toisensa tunnistaa :-)HIIIIhiii


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      927
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      67
      706
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      54
      689
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      660
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      37
      590
    6. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      583
    7. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      61
      572
    8. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      566
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      78
      486
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      445
    Aihe