Tapaan poikakaveriani vain kerran viikossa vaikka asumme samalla paikkakunnalla. Molemmilla meistä on omat juttumme (työ, harrastukset, kaverit, jne.) jotka vievät aikaa. Haluaisinkin tehdä galluppia: jos ette asu yhdessä, kuinka usein tapaatte? Taustatietoina olisin kiinnostunut myös iästä sekä siitä kuinka kauan olette seurustelleet.
Seurustelu ja tapaaminen
nuorinainen
51254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asumme naapuripaikkakunnilla ja näemme n. 2 kertaa viikossa. Yleensä tietenkin viikonloppuisin, koska on enemmän aikaa. Toisaalta se tietenkin helpottaa, sillä toiseen ei ehdi tylsistyä. Toisaalta, ikävöiminen on hirmuisen suurta molemmin puolin. Olemme molemmat 18-vuotiaita ja seurustelleet reilut 9kk.
Kaksi vuotta ollaan yhdessä oltu.Minä 21 ja hän 25 vuotta.Asutaan samalla paikkakunnalla mutta erillään ja nähdään 4 kertaa viikossa ja välillä koko 5-7 kertaakin viikossa.Usein on kuitenkin niin että hän menee v.loppuisin kotonaan käymään ja nähdään sitten taas.Mies käy töissä ja nähdään iltaisin.
On oltu yhdessä melkein 3 vuotta ja nähdään joka päivä jos vain ollaan samassa kaupungissa. Omat kämpät on, mutta silti mies tulee joka yö nukkumaan luokseni (oli iltaharrastuksia tai muita menoja tai ei) ja vietetään muutenkin aikaa enimmäkseen täällä mun pikku opiskelijaboksissani...naisen kai helpompi asua kotonaan kuin roudata valtavaa matkakassia joka päivä eestaas. Miehelle riittää puhtaat alkkarit ja paita. Ja muutenkin. Mun kämppä on kivempi ;)
N 33, M 37. Seurustelua takana kaksi vuotta, emme asu yhdessä vielä. Meillä on molemmilla vuorotyöt, se jonkin verran harventaa tapaamisia, mutta näemme kuitenkin yleensä ainakin 4-5 päivänä viikossa. Onneksi meillä on yhteiset harrastukset, niin ne eivät ole yhteisestä ajasta pois. Harrastusten parissa vietämme yhteistä aikaa yleensä 2-3 krt viikossa.Loistavasti menee kaikinpuolin.
Nykyään kyllä asutaan saman katon alla, mutta mutta...
Ehdittiin ennen yhteenmuuttoa seurustella melkein viisi vuotta, ja uskaltaisinpa sanoa että lähes päivittäin tavattiin. Me kyllä asuimmekin muutaman sadan metrin päässä toisistamme, se tietysti helpottaa asiaa. Mutta oikeastaan alkumetreiltä lähtien saatoin tulla kultaseni luo tekemään kotitehtäviä tai kokkaamaan, ei me koskaan käyty "treffeillä" tai tavattu jossain kahvilassa. Avaimenkin taisin saada parin kuukauden jälkeen.
Joskus tuli sellaisia vaiheita että muutama kerta viikossa riitti, kun toisella oli työ ja toisella koulu, mutta ne on ollut vain jotain ohimeneviä jaksoja. Reissannut olen tietysti, eikä kullan "hylkääminen" siksi aikaa ole haitannut, mutta jos keskiarvoa tavoitellaan niin koko seurustelumme ajalta voisin arvioida että 5-6 kertaa viikossa on nähty.
Nyt on seurusteltu reilut viisi vuotta, puoli vuotta saman katon alla. Iät 19 ja 28.