Niin se on luonnon eläintekin kohdalla. Katsokaa vaan niin urokset saavat juosta perässä pitkiä aikoja ja lopulta naaras valitsee. Niin se on miehet.
Nainen valitsee kenet haluaa
kaulineeva
143699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
niin kyllähän se pitää kovaa meteliä urosta kaivatessaan.
Ei tavallisen naisen perässä viitsi kovin kauan juosta. Jos ei kiinnosta niin ei kiinnosta, naisia on maailma täynnä.
Eiköhän tuo mene naisilla samoin kuin miehillä, jos hyvä yksilö tulee vastaan niin kiinni kuin sika limppuun. Eivät ne hyvät kovin kauan ole vapailla markkinoilla.
Koska on niin vaikea valita..
Tavalliselle miehelle tavallinen nainen. Yleensä vakka valitsee kantensa.
Eeva valitsee Aatamin käärmeen sijaan.
lausahduksen:Mies otetaan,nainen ansaitaan.
Niin se taitaa olla...
Niin lisäisin vielä tuohon, että naaras valitsee juuri sen, joka jaksaa kauemmin pysyä perässä. Vaaditaan siis aitoa kiinnostusta, että jaksaa jahdata.
Nainen EI VALITSE, se vain KATSOO!
Niinpä niin.
Kaiken muun voi valita, paitsi sen että kuka rakastaa.
Eli ei paljon mitään.
Ihmisten ja eläinten suurin ero on siinä että ihmiset voi rakastaa toisiaan.
Ilmeisesti käsityksesi rakkaudesta perustuu pelkkään kiimaan? siksi kai tuollaista harhaoppia täällä yrität levittää.
Naisten puheet rakkaudesta on luettava yhtä kuin
varallisuus. Se on naisten mielestä rakkauden
ainoa mitta.
Aivan oikeassa olet. Mies käyttäytyy kuin alkukantainen eläin haluten seksiä. Nainen on taas nykykantainen haluten rahaa rakkauden lisäksi. Lisäksi lompsa saa olla miehellä yhtä paksu kuin itselläkin. Nainen hakee varakasta miestä jos iselläkin on kahisevaa, jottei joudu maksupussiksi.
Jos itsellä on ammatti, hyvä työ, hyvä talo ja auto niin vähän arveluttaa alkaa kimppaan jonkun työttömän yksinhuoltajan kanssa, joka opiskelee sihteeriopistossa jos yleensä opiskelee.
Ei rahalla niin kovin isoa merkitystä ole, kumminkin on vähän tylsää jos oikeudet ja velvollisuudet jakautuvat kovin epätasaisesti.
Sun onkin hyvä olla ihan yksikses! Pysy edelleen niin pysyy toi peräkammarin pojan pyöreys ja hyvä mieli omas tuvas. Ajele kiltisti omalla autolla sinne työhön johon sulla on peräti ammatti. Hitto kun ärsyttää tollaset pullamössöt. Tai ei ärsytäkään, möllötä vaan himassas ja kuluta mahd.vähän tämän yhteiskunnan verovaroja.
Muista myös varoa rahanahneita kassaneitejä, saattaa nekin olla vaikka yh ja ja ja hyvin mahdollista iltakoulussa ja ties vaikka ne olis kärkkymässä sinun kotiisi. Ty..mä!