Olin tänään sokkotreffeillä. Olemme jo jonkin aikaa soitelleet, mutta tänään tavattiin ihan livenä. Mulla tais käydä ensimmäistä kertaa 10 vuoteen, että ihastuin johonkin. Minua jännitti alusta asti koko tapaaminen ja silti halusin nähdä tämän kaverin. Toivottovasti en mene ihan sekaisin, kun nuorena likkana, että ajattelee vaan sitä ihmistä ja haaveilee vaan siitä ja vaan haaveilee...mitä mä teen? Tuntuu vähän oudolta olo, kun on ollut niin yksinään melkein aina?
näin voi tuntea vielä vanhempanakin
mussukka
3685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Onneksi olkoon!!
Ei ikä muuta tunteita, aina se on yhtä kutkuttavaa kun ihastuu. ; ))
Nauti täysin siemauksin leimahtaneista tunteistasi ja haaveile niin paljon kun jaksat, kyllä se hulluus aikanaan laantuu kun järki astuu tunteiden rinnalle ja alkaa se ns. arki.
Tosin, arkikaan ei automaattisesti tarkota jotain negatiivista... : ]
Mitä kauemmin ihminen elää, sitä selkeämmin se sisäinen lapsi eli todellinen minuus paistaa läpi.
Emme oikeastaan koskaan muutu.
ekoilla treffeillä minäkin jo ihastuin. Olin kuin 15vuotias tyttö..vau. Koitin edetä rauhallisesti ja toiveikas olin koko ajan, että tässä on minun tuleva mieheni.
Etene rauhallisesti, nauti ja ELÄ!!ONNEA!!
P.s Nyt vuoden naimisissa tämän ihastukseni kanssa jonka tapasin vain muutaman puhelun jälkeen.
Minnaeveliina44v