Näin sitä ollaan avoimia.. Taidan tehdä omat johtopäätökset asiasta, kun keskustele Kirittäristä katosi jotenkin mystisesti. Pesäpallolla taitaa olla suuria salaisuuksia kaapissa??? On syytä miettiä tyttären lajivalintaa uudestaan jos ei halua lapselleen vähemmistöön kuuluvia roolimalleja.. Miksei totuutta kestetä?? Nyt kaikki leimataan..
Avoimuus??
Laiton_
31269
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
taitaa tuo "salaisuus" koskea jokaista urheilulajia ja muitakin seuroja, ei vain pesäpalloa ja kirittäriä. olipa suuntaus mikä tahansa, useimmat urheilijat ovat esimerkilliä naisia: koulutettuja, menestyviä, iloisia, avoimia ja sanavalmiita. kelpaavat roolimalliksi ainakin minun lapselleni. suurempi salaisuus urheilupiireissä taitaa olla (ainakin itse olisin tuohon roolimallijuttuun verrattuna enemmmän huolissani), kuinka mukavat valmentajasedät vihjailevat ulkonäöstä ja taputtelevat pepulle nuoria urheilijanalku -tyttöjä, eivätkä reppanat uskalla tehdä asialle mitään. by the way: ketä kiinnostaa, missä asennossa ja kenen kanssa esimerkiksi mahtava roolimalli markus pöyhönen lakanoitaan pelmuuttelee? oletteko aivan varmoja, ettei siellä tapahdu jotain epäilyttävää ja epänormaalia? avoimuutta!!!!
Myös minun tyttärilleni kelpaavat roolimalleiksi itsenäiset fiksut naiset, jotka ajattelevat omilla aivoillaan ja uskaltavat olla sitä mitä ovat oikeasti ovat. Mitä se sitten onkaan. Vain niin voi olla onnellinen, eikä silloin varmasti tarvitse kantaa huolta MUIDEN seksuaalisuudesta!
Luulisi, että jokaisella on riittävästi tekemistä oman elämänsä kanssa, ettei tarvitsisi vahtia muiden tekemisiä. Kerranhan täällä eletään, niin miksi ei sitten eletä niin kuin hyvältä tuntuu? Hanki oma elämä!!!