tietustelisin

minä vain

kävin lukemassa hotsportin sivuilta että uusia lenttissääntöjä tullaan kokeilemaan ensi kaudella maailmalla. kakkossyötön ymmärrän(sama kuin tenniksessä), siis ymmärrän mitä tarkoittaa mutta mitä tarkoittaa ns "nopea vaihto"? libero lennosta kentälle...vai??
aivan turhaa lähtä kokeilemaan uusia sääntöjä!! kakkossyöttöki on ihan turha!! pelit vaan venyy ja yleisöllekin huono tämä kakkossyöttö.

5

925

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • make

      Ehkä sillä kakkossyötöllä yritetään entistä enemmän saada etua syöttävälle joukkueelle, kun ykkössyötön voi vetää aina maksimilla. Toivottavasti peli ei kuitenkaan mene pelkäksi syöttelyksi, niinkuin tennis pahimmillaan.

      Tiedä sitten mitä toi nopea vaihto tarkoittaa käytännössä...

    • Spede

      Kaikkia pelaajia voidaan vaihtaa lennosta...

      • make

        Meinaatko, että pelaajia voitais vaihtaa kuten esim. lätkässä tai salibandyssä, pelin ollessa käynnissä? Se oliskin aika mielenkiintoista ;)
        Ehkä sillä kuitenkin tarkoitetaan sitä, ettei niitä vaihtolupia tarvitse kysellä, vaan saa vapaasti vaihdella ukkoja. Mut silti pitää kyllä parit olla . Muutenhan vois käytännössä samat äijät pelata jatkuvasti samaa paikkaa.


      • minä vain
        make kirjoitti:

        Meinaatko, että pelaajia voitais vaihtaa kuten esim. lätkässä tai salibandyssä, pelin ollessa käynnissä? Se oliskin aika mielenkiintoista ;)
        Ehkä sillä kuitenkin tarkoitetaan sitä, ettei niitä vaihtolupia tarvitse kysellä, vaan saa vapaasti vaihdella ukkoja. Mut silti pitää kyllä parit olla . Muutenhan vois käytännössä samat äijät pelata jatkuvasti samaa paikkaa.

        se sääntö koskee liberoita! ennen on pitänyt odottaa aina yhden pallon verran ennen kun pääsee uudestaan kentälle niin jos nyt pääsisi heti! ja tämähän on mahdollista vain sillon kun on käytössä kaksi liberoa jota ne nyt on suunnittelemassa


    • jeejee

      "aivan turhaa lähtä kokeilemaan uusia sääntöjä!!"

      Niinpä, mielestäni säännöt ovat nyt hyvät,turha niitä on muutella

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      120
      9935
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      103
      9795
    3. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      34
      9101
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7901
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6284
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5488
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      10
      4952
    8. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4802
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      39
      4438
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      40
      4425
    Aihe