Kertokaapa naiset!

Tekeekö se naiseen vaikutuksen jos ajelee mercedeksellä,pukeutuu tyylikkäästi ja käyttää rolex rannekelloa?Vai vetoaako naisiin paremmin ns.Uuno Turhapuro-tyyli?
5687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Samantyyliset vetää toisiaan puoleensa. Jos haluat tehdä vaikutuksen uraohjukseen, niin mersu ja muut toimii (itse olen), mut toisentyyliset naiset saattaa pitää noin pukeutuvaa vaikeasti lähestyttävänä ja ehkä "leveilevänä". Jos olet riviputkimies (et esim. oman firman toimitusjohtaja), niin tuollainen pukeutuminen on hieman ristiriidassa antamasi vaikutelman kanssa. Ei sillä ettet voisi niin pukeutua, mutta ulkonäkö on se juttu, mistä ensivaikutelma syntyy. Jos haluat "putkimiesnaisen", niin tuolla pukeutumisella et tätä haluasia ilmennä. Ja toisinpäin.

Eikä kenenkään nyt kannata hermostua tästä kommentistani, en tarkoita sitä niin, että toiset ovat parempia kuin toiset, vaan sitä, että tietynlainen pukeutuminen herättää tiettyjä mielikuvia. Haalariin pukeutuvasta ei ekana tule mieleen, että ajelee Mersulla ja käyttää Rolexia - vaikka tietenkin niin voi olla!

Äänestä
  • "samantyyliset vetävät puoleensa toisiaan" ei todellakaan kohdallani pidä paikkansa. Käytän mielelläni merkkivaatteita, koska ne on laadukkaampia, kuin nämä H&M tusinatavarat. Olen valmis maksamaan vaatteesta enemmän, jos se takaa tyylikkyyden ja laadun. Silti elämääni pyrkivät miehet on tavallista aholaita kansaa, joiden pyhävaatteet on hankitty alennusmyynnistä Anttilasta tai Dressmannilta... Sit näitä perskärpäsiä saa hätyytellä tiehensä. Mistähän löytyisi tyylitajuisia suomipoikia. Jännä katella noita suomessa asuvia ulkomaalaisia, sillä he osaavat pukeutua. Mutta nämä miehet ei valitettavasti muuten kiinnosta pätkääkään.

    Äänestä

  • pukeutunut kirjoitti:

    "samantyyliset vetävät puoleensa toisiaan" ei todellakaan kohdallani pidä paikkansa. Käytän mielelläni merkkivaatteita, koska ne on laadukkaampia, kuin nämä H&M tusinatavarat. Olen valmis maksamaan vaatteesta enemmän, jos se takaa tyylikkyyden ja laadun. Silti elämääni pyrkivät miehet on tavallista aholaita kansaa, joiden pyhävaatteet on hankitty alennusmyynnistä Anttilasta tai Dressmannilta... Sit näitä perskärpäsiä saa hätyytellä tiehensä. Mistähän löytyisi tyylitajuisia suomipoikia. Jännä katella noita suomessa asuvia ulkomaalaisia, sillä he osaavat pukeutua. Mutta nämä miehet ei valitettavasti muuten kiinnosta pätkääkään.

    Ikävä kyllä se tahtoo olla niin, että miehet yrittävät usein "yli omien rajojensa", omaa tasoaan parempia naisia. Naiset ovat paljon hoksaavampia tässä asiassa. On muakin tullut iskemään vaiks kuinka kauheita ukonnulikoita, mutta tätäkin voi välttää omalla käytöksellä ja tarkalla bilepaikan valinnalla. Täytyy mahdollisuuksien mukaan välttää "junttiloita" ja käydä siisteissä mestoissa. Ja sitten kun joku sammakko pyrkii katsekontaktiin, niin ei sitten katsota sinnepäinkään, edes ystävällisyyttään. Tsekkaillaan vaan niitä hyvin pukeutuvia miehiä. Kyllä ne paremman tasoiset miehet mielellään katselee oman tasoisiaan eukkoja. Siinä tarttee vaan olla itseluottamusta, ja jos ei flaksi käy, niin ei oteta sammakkoa edes lohdutukseksi.

    Vaikea juttu, sanon ma.

    Äänestä

Just tuollaisia taksikuskeja alkoi ilmestyä katukuvaan jo 80-luvulla...Pisteinä iin päällä oli monella vielä leveät kultaketjut joko ranteissa tai kaulassa, sekä kantasormukset!!!


Yäk, yäk, yäk, yäk....

Äänestä

tyylikäs pukeutuminen on hyvä mutta automiehet ovat säälittäviä surkimuksia ja kelloon panostaminen kertoo kiireisestä ja suunnitelmallisesta eli stressaavasta, inhottavasta elämäntavasta. uuno turhapuro-tyylistä en ole kuullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jormaboy kirjoitti:

Tekeekö se naiseen vaikutuksen jos ajelee mercedeksellä,pukeutuu tyylikkäästi ja käyttää rolex rannekelloa?Vai vetoaako naisiin paremmin ns.Uuno Turhapuro-tyyli?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu